reklamı kapat

POPÜLER

Google Sheets’e çevrim dışı dosya oluşturma ve düzenleme özelliği geldi [Video]

Google’ın e-tablo oluşturma servisi Sheets, bugün yayınlanan güncelleme yeni fonksiyonlara kavuştu. Buna göre platform üzerinde artık çevrim dışı dosya oluşturup düzenlemek mümkün.

Her ne kadar Microsoft’un Office yazılımı kadar geniş kapsamlı ve yetenekli olmasa da kullanıcılar arasında yoğun şekilde tercih edilen Google Sheets’te önemli değişiklikler gerçekleştirildi. Altyapıdaki iyileştirmeler neticesinde fark edilir derecede hız artışı sağlanan uygulamada meydana gelen kilitlenme sorunları da çözüldü.

Diğer taraftan bulut depolama servisi Google Drive’dan sonra Google Sheets’e de çevrim dışı erişim yeniliği getirildi. Böylelikle bilgisayarınızda oluşturduğunuz dosyalar internete bağlandığınız zaman otomatik şekilde güncellenecek. “Filter Views” özelliğiyle ortak çalışma tabloları her bir kişi tarafından farklı görüntüleme seçenekleriyle kullanılıp, yapılan değişiklikler eş zamanlı olarak izlenebiliyor. Hesap ve formül sistemini de elden geçirerek 20 yeni komut ekleyen Google, kullanım kolaylığının yanı sıra yardım dokümanlarının içeriğini de zenginleştirdi.

VİDEO

YORUMLAR