reklamı kapat

POPÜLER

Google LOG Tasarım

Google, şirket içinde büyük bir yeniden yapılanmaya gitti

İnternet devi Google, bugün şirket içinde büyük bir yeniden yapılanmaya gitti. Yeni dönemde en önemli isimlerden birisi Rick Osterloh olacak.

Google bugün Pixel, Nest, Android işletim sistemi, Chrome / ChromeOS ile Fotoğraflar gibi bazı servisleri ve fazlasını “Platformlar ve Cihazlar” adı verilen yeni bölümün altına konumlandırdı ve başına şirkette uzun zamandır görev alan tecrübeli isim Rick Osterloh’u getirdi. Uzun süredir Android, Chrome ve ChromeOS’un başında olan Hiroshi Lockheimer ise yeni açıklamaya göre artık Alphabet çatısı altındaki başka projelerde yer alacak. Bu konuda bir açıklama yapan Osterloh değişikliğin arkasında şirketin yapay zeka çalışmalarının olduğunu, bu şekilde daha hızlı ve efektif olunacağının düşünüldüğünü aktardı. Eğer bilmiyorsanız Google bu aralar İsrail protestoları ile gündemden düşmüyor. Geçtiğimiz gün çok sayıda Google çalışanı şirketin İsrail hükümetiyle yaptığı 1,2 milyar dolarlık Project Nimbus bulut anlaşmasını protesto etmek için New York ve Sunnyvale ofislerini kapattı. Ellerindeki pankartlar ile ofislerde oturma eylemi gerçekleştiren çalışanlar, yapılan o sözleşmenin iptal edilmesini ve İsrail ordusuna yardımın kesilmesini istedi. Dün gece öğrendiğimiz kadarıyla bu protestoya katılan dokuz Google çalışanı, ofis alanlarını tüm uyarılara rağmen işgal etmeye devam ettiği ve diğer kişilere engel olduğu için polis tarafından tutuklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu bahsi geçen dokuz kişinin Google Cloud CEO’su Thomas Kurian’ın kişisel ofisinde tam 10 saat boyunca oturduğu aktarıldı, tutuklanma anı ise aşağıdaki videoda gözler önüne serildi. Bugün öğrendiğimiz kadarıyla eylemlere katılan 28 kişi tespit edildi ve onların işine hızlı şekilde son verildi. Bu konuda şirket içinde bir açıklama yapan Google’ın küresel güvenlikten sorumlu başkanı Chris Rackow, “Bu tür davranışların işyerimizde yeri yoktur ve buna müsamaha göstermeyeceğiz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google gelişmeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli