reklamı kapat

POPÜLER

Google Sokak Görünümü ile Uluslararası Uzay İstasyonu’nu keşfedin [Video]

Google’ın uzun zamandır sunduğu Street View, yani Sokak Görünümü özelliği sayesinde oturduğumuz yerden dünyanın diğer bir ucundaki yerleri görme fırsatı yakalıyoruz. Böylece gidemediğimiz ülkelere giderek küçük bir gezintiye çıkabiliyor, çocukluğumuzun geçtiği yerlerin şimdiki haline göz atabiliyor veya uçsuz bucaksız manzaraları seyre dalabiliyoruz. Peki bu özellik dünyanın dışına çıkarsa ne olur? Uluslararası Uzay İstasyonu’nda heyecan verici bir tur atmayı sağlayan yeni  görüntüler, uzay meraklılarını saatler boyunca ekran başına kilitleyecek gibi görünüyor. 

Belirli bir miktar para ve gerekli izinlerle dünya üzerinde gidilemeyecek herhangi bir ülke yok. Ancak dünya dışındaki bir yere gidebilmek yalnızca birkaç şanslı kişiye nasip olabiliyor. Hal böyle olunca insanlar astronotların nasıl koşullarda olduklarını çok merak ediyor. Google’ın yeni hizmeti sayesinde Uluslararası Uzay Üssü’nde bulunan tüm 15 modülde gezinti yapmak mümkün oluyor. Bu gezintiler sadece uzay üssünde sağa sola ilerlemekten ibaret değil. Gördüğümüz cihazların üzerine tıkladığımızda bu cihazların ne işe yaradığı gibi bilgiler de edinilebiliyor. Böylece eğlenceli olduğu kadar da bilgilendirici bir gezintiye çıkılmış oluyor.

Eğer uzayla ilgili konulara ve özellikle de uzay istasyonuna meraklı biriyseniz veya yalnızca istasyonun içine küçük bir göz atmak istiyorsanız Google’ın yeni hizmetine buradan ulaşabilirsiniz.