reklamı kapat

POPÜLER

"Hey Google" Fiat 500 serisi
Fiat 500
Fiat 500

Google ve Fiat ortaklığından doğdu: “Hey Google” Fiat 500 serisi

Alanının en büyük isimlerinden Google ve Fiat, sürpriz bir ortaklık yaptı. İkiliden “Hey Google” Fiat 500 serisi geldi. İşte detaylar;

“Hey Google” Fiat 500 serisi, temelde üç farklı modelden oluşuyor. Burada 500, 500X, ve 500L modelleri karşımıza çıkıyor.

Peki bu ortaklığın arkasında tam olarak ne var? Hazırlanan araçların merkezinde tam olarak dijital asistan Google Asistan yer alıyor.

Araçlardaki “Hey Google” ibaresi de buradan geliyor. Biliyorsunuz Google Asistan sesli olarak Hey Google komutu ile devreye giriyor.

Her üç aracın içerisinde de 7 inç bir dokunmatik ekran ve bu ekrandan ya da sesle yönetilebilen Google Asistan bulunuyor. Bu sayede kişiler araçların birçok özelliğini sadece asistana söyleyerek yönetebiliyor.

Google Asistan, Fiat’ın Mopar Connect servisiyle de entegre çalışıyor. Bu sayede kişiler asistana söyleyerek araçlarına uzaktan erişim de sağlayabiliyor. Bunun için “Hey Google” Fiat 500 serisinden alanlara Google Nest Hub hediye ediliyor.

Elbette Google Asistan’a erişim telefon gibi diğer cihazlardan da yapılabiliyor. Bu özel Fiat araçların uzaktan yakıt durumu ya da kapılarının kitli olup olmadığı kontrol edilebiliyor.

Bu araçların dışına bir Hey Google logosu koyan Fiat, araçların içerisinde de farklı Google tasarım dokunuşları gerçekleştirmiş durumda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google destekli Fiat 500 serisi her ülkeye gelmeyecek

Şimdilik satışı yapılan ülkeler İngiltere, Fransa, İspanya, Almanya, Avusturya, İsviçre, Belçika, Hollanda ve Polonya olarak açıklanıyor.

Hey Google Fiat 500 serisinin Türkiye’ye getirilmesini ise beklemiyoruz.

İlginizi Çekebilir

Helikopterler varken neden uçan taksi? İşte cevabı