reklamı kapat

POPÜLER

Google ve H&M’den kullanıcı verileriyle şekillenen kişiye özel kıyafet [Video]

Dışarıya çıkacağımız zaman ne giyeceğimize karar vermek oldukça zor olabiliyor. Gideceğimiz ortama uygun kıyafeti seçerken uzun zaman harcayabiliyoruz. Google ve H&M ortaklığında geliştirilen bu kıyafet ise tamamen kişiye özel yapısıyla modaya yeni bir soluk getiriyor ve yaşam tarzınızı kıyafet üzerinde göstermeye imkan tanıyor.

Data Dress” isimli kıyafet, isminden de anlaşılabileceği üzere kullanıcı bilgilerinden faydalanılarak üretiliyor. Akıllı telefon üzerindeki uygulamadan nasıl bir kıyafet istendiği seçiliyor ve daha sonrasında uygulamanın bir süreliğine kullanıcının bazı verilerine erişmesi isteniyor. Sabah koşusu yapıldığında, gece kulübüne gidildiğinde veya arkadaşlarla dışarıda zaman geçirirken uygulama devamlı olarak gidilen yerlerin kayıtlarını tutuyor ve kullanıcıdan konumlarını işaretlemesi isteniyor.

Toplamda birkaç farklı aktivite yapıldığında bir bildirim gönderilerek kıyafetin hazır olduğu ve satın alınabileceği söyleniyor. Gezilen yerlerin harita halindeki görüntüsü kıyafet üzerine şık bir şekilde yansıtılıyor ve böylece yaşam tarzı tam olarak kıyafet üzerinde kendisini gösteriyor. H&M’in alt markası Ivyrevel’in Google’ın bilgi toplama teknolojilerini kullanarak geliştirdiği uygulama henüz kapalı alpha aşamasında ve gelişimini tüm hızıyla sürdürüyor. İnternet sitesi üzerinden alpha aşamasına kayıt olunabiliyor ve eğer şanslı kişilerden biriyseniz bir adet Data Dress kazanmanız mümkün oluyor. Uygulamanın yılın ilerleyen aylarında tam sürüm olarak yayınlanması bekleniyor.

YORUMLAR