reklamı kapat

POPÜLER

ZozoSuit
ZozoSuit
ZozoSuit

İnternetten alınan kıyafetlerin üzerinize olmaması sorununu bitirecek teknoloji: ZozoSuit [Video]

İnternetten kıyafet alırken her zaman bir “üzerime olmazsa” korkusu yaşanıyor. Her insanın vücut yapısı birbirinden farklı olduğu için doğru oturan kıyafet bulmak zorlaşıyor. Geliştirilen ZozoSuit isimli kıyafet ise bunu bitirecek güçte görünüyor.

Japonya’nın en büyük çevrimiçi kıyafet satıcısı ZOZO tarafından StretchSense’e hazırlatılan ZozoSuit, temel olarak bir beden ölçü kıyafeti. Bünyesinde tam 150 adet esneyebilir sensör bulunan kıyafet, vücudunuzun detaylı ölçüsünü çıkartıyor. Bu noktada 15.000 hassas ölçüm gerçekleştiren ve bunları akıllı telefon uygulamasına aktaran yüksek teknoloji kıyafet, böylece üzerinize tam uyan kıyafetler satın almanıza yardımcı oluyor. Uymayan kıyafetlerin geri dönüşünü ortadan kaldırmak ve müşteri memnuniyetini artırmak için hazırlanan ürün, maddi tasarruf da vadediyor. Çünkü kıyafet firmaları her yıl geriye gelen kıyafetlerin kargolarına yüklü miktarlarda ödeme yapmak zorunda kalıyor.

ZozoSuit, Bluetooth bağlantısını kullanıyor

Hem erkek hem de kadınlar tarafından kullanılabilen yüksek teknoloji ölçüm kıyafeti, aynı zamanda bir veri tabanı da oluşturuyor. Yapay zeka ve özel algoritmalardan yararlanan kıyafet, müşterilerin vücut ölçülerini oranlayarak genele yönelik kıyafet kalıpları tasarlanmasına izin veriyor. 2018’in ikinci çeyreğinden sonra dağıtıma çıkacak ZozoSuit, ücretsiz olarak ön sipariş yapılabiliyor. Ön siparişin sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğunu belirtmekte fayda var.

Video

https://youtu.be/wlLqB5kEEU4