reklamı kapat

POPÜLER

Görme engellilere özel olarak geliştirilen saat artık çok daha akıllı

07 Mart 2017

İki yıl önce görme engellilere özel olarak geliştirdiği akıllı saatle ismini duyuran Dot, yeni modelini tanıttı. Firmayla aynı ismi taşıyan akıllı saat selefine kıyasla daha gelişmiş bir model olarak öne çıkıyor.

Dot, sadece sunduğu özelliklerle değil tasarımıyla da kendini güncellemiş. Klasik saatlerde olduğu gibi yuvarlak bir gövdeyle gelen cihazın üstünde selefinde olduğu gibi küçük noktalar yer alıyor. Bu noktalar görme engelliler için geliştirilen alfabeye göre gerektiğinde yukarı doğru çıkarak yazıları oluşturuyor.

Akıllı saat, kullanıcılara gelen mesajları ya da e-postaları ekranına yazabiliyor. Aynı şekilde gideceğiniz yön konusunda sizi yönlendirebilen saat, sosyal medya güncellemelerini ve arayan kimliğini de bileğinize taşıyor. Ayrıca bir de hızlı cevap tuşuyla gelen Dot’ta kullanıcılar mesajları yanıtlayabiliyor. Aynı tuş ekranda almak istediğiniz bilgiye göre saat arayüzünü de değiştirebiliyor. Titreşimle bildirim geldiğini belirten saat, oldukça basit bir kullanım sunuyor. Tabii temel işlevini de yerine getirerek saati de söyleyebiliyor.

Beş farklı renkte kayış seçeneğine de sahip olan 2017 model Dot, 400 mAh kapasiteli şarj edilebilir pille geliyor. Şimdilik ön siparişte olan akıllı saatin 1 Nisan’da satışa sunulması bekleniyor. Saatin yurt dışı fiyatınınsa yaklaşık 300 dolar olacağını belirtelim. Dot’un resmi sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR