reklamı kapat

POPÜLER

Göz alıcı tasarımın güçlü performansla buluşması; Huawei MateBook X Pro 2021 incelemesi

Huawei

HUAWEI MATEBOOK X PRO 2021 PERFORMANS

Tasarımıyla bizi etkileyen Huawei MateBook X Pro performansıyla da bizden tam not alıyor. Intel’in 11.nesil Core i7 işlemcisinden ve 16 GB RAM’den alan bilgisayar performans açısıdan kullanıcıları üzmüyor. Photoshop uygulamasında yüksek boyuttaki fotoğraflarda işlem gerçekleştirdiğimiz bilgisayar bu konuda da hızlı bir performans sergiledi. Günlük kullanılan uygulamalarda beklentiyi rahalıkla karşılayan model oyunları da çalıştırabilse de en üst düzey oyun beklentisi içerisinde olan kullanıcıların farklı modellere göz atmasında yarar olabilir.

Bilgisayarda en çok beğendiğimiz özelliklerden biri ekran oldu. 3.000 x 2.000 piksel çözünürlük değeri sayesinde 3K çözünürlüklü bir dizüstü bilgisayar olan MateBook X Pro 2021, ekran performansıyla bizden tam not alıyor. sRGB renk uzayının tamamını kapsayan model 450 nitlik bir parlaklık sunuyor. Güneş ışığı altında da kullandığımız model yüksek bir görülebilirlik sunuyor. Netflix, Amazon Prime Video ve YouTube üzerinden izlediğimiz videolarda bilgisayar bize seyir keyfi yaşattı.

3:2 en boy oranına sahip olan ekran daha fazla içerikleri görmeye yardımcı oluyor. Bilgisayarda dokunmatik ekran özelliğinin olmasından da memnun kaldık. Pil ömrünü de test ettiğimiz yeni MateBook X Pro, tam dolu şarjla 11 saate yakın bir kullanım deneyimi sunuyor. Huawei’nin iddia ettiği bu süreye günlük kullanımda ulaşılabiliyor. Performansa ihtiyaç duyan uygulamalar çok fazla kullanılıyorsa ve ekran parlaklığı en açık seviyedeyse pek tabii süre daha kısalıyor.

Genel pil ömrü performansına bakıldığında Huawei MateBook X Pro 2021 beklenen performansı vadediyor. Kutu içeriğinden çıkan 56 watt’lık adaptör sayesinde bilgisayar yaklaşık 1.5 saatte şarj edilebiliyor. En yeni Wi-Fi teknolojisi Wi-Fi 6’ya destek veren bilgisayar bu sayede daha hızlı bir Wi-Fi deneyimi sunuyor. Bu teknolojiden verim alınabilmesi için Wi-Fi 6 destekli bir modeme ihtiyacınız olduğunu da belirtelim.

MateBook D16’da olduğu gibi bu modelde de Huawei Share Çoklu Ekran İş Birliği özelliği yer alıyor. Bu özellik ile bu özelliği destekleyen Huawei akıllı telefonları bilgisayar üzerinden kontrol etmek çok kolay. Dosyaları cihazlar arasında aktarmak, klavaye ve fare gibi çevre birimlerini paylaşmak bu özellik sayesinde basitleşiyor. Özellikle akıllı telefonlarından bilgisayarlarına fazlaca dosya gönderen kullanıcılar için bu özellik faydalı olmuş.