reklamı kapat

POPÜLER

Apple Music HiFi

“Apple Music HiFi” iOS 14.6 kodlarında göründü, olası fiyat belli oldu

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce yeni bir Apple Music paketi ile gündeme gelmişti. İşte bu paket HiFi, iOS 14.6 kodlarında görünmüş durumda. İşte detaylar;

Apple, kısa süre önce çıkan “yakında yeni AirPods’la beraber karşımıza Apple Music HiFi ile çıkacak” haberiyle çok ses getirdi.

Apple Music servisinin yüksek kaliteli abonelik paketi olacak HiFi, iOS 14.6 Beta 1 kodlarında da üstü kapalı olarak bulunmuş durumda.

Kodlarda açık olarak “kayıpsız müzik / ses“, “yüksek kaliteli aktarım” ve “HiFi” ibarelerinin yer aldığı aktarılıyor ve bunun üzerinden Apple’ın sürece hazır / hazırlanıyor olduğu anlaşılıyor.

Aktarıldığı kadarıyla Apple Music HiFi için firmanın düşündüğü fiyat aylık 9.99 dolar seviyesinde yer alıyor. Burada fiyatın normal sürüm ile aynı olması biraz soru işareti oluşturuyor.

Ancak bazı tahminlere göre HiFi paketi sadece belirli AirPods’lara özel olacak. İddialara göre servis için normale göre ekstra ücret ödenmeyecek ancak uyumlu bir AirPods alınması gerekecek.

Yakında iyice detaylanması beklenen HiFi paketi, yüzde 99 ihtimalle Türkiye’de de açılacaktır. Ek olarak Apple’ın Music servisi içerisindeki tüm arşivi HiFi haline getireceğini düşünüyoruz.

Çünkü firmada tüm şarkıların yüksek kaliteli halleri hali hazırda bulunuyor. Süreçte sadece sunucu bazlı “bitrate / kalite” limitleri artırılacak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Music HiFi pazarda bir ilke imza atmayacak

Aynı zamanda servise yakında çok güçlü bir rakip de dahil edilecek. Daha önce de söylediğimiz gibi yakında Spotify için de bir HiFi paketi geliyor.

Tidal’ın da hali hazırda yüksek kaliteli aktarım sunduğunu ek bilgi olarak belirtelim. Tidal’ın içerisinde çok geniş bir Türkçe şarkı arşivi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın