reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Z Fold 3

Samsung Galaxy Z Fold 3, hızlı şarj konusunda üzecek

Samsung’un 2021’deki en gelişmiş katlanabilir telefon modeli olacak Samsung Galaxy Z Fold 3, maalesef hızlı şarj konusunda geride kalacak.

Resmi olarak ortaya çıktığı kadarıyla Samsung Galaxy Z Fold 3 kutusundan sadece 25W gücünde bir hızlı şarj cihazı çıkacak. Bu günümüz için gerçekten oldukça düşük bir rakam.

Biliyorsunuz artık güncel amiral gemisi telefon modelleri çok ama çok daha güçlü şarj cihazlarıyla geliyor. Galaxy Z Fold 3 gibi çok pahalı olacak bir telefonda bu kadar düşük şarj cihazı elbette kötü görünüyor.

Modelde yine resmi kayıtlara göre 4.300 mAh olarak lanse edilecek 4.275 mAh (2.215 mAh + 2.060 mAh) kapasitesinde bir pil olacak. Yani telefonun pili de öyle aşırı büyük olmayacak.

Günümüz için ufak olan bu pile rağmen yine de güçlü bir şarj cihazına ihtiyacı olan Galaxy Z Fold 3 için şu yorumu da yapmak mümkün: “En azından bir şarj cihazı ile geliyor…

Bunu diyoruz çünkü Apple’ın iPhone 12’lerdeki “kutudan şarj cihazını kaldırma hamlesi” diğer firmaları da etkiliyor. Birçok pahalı cihaz ile artık şarj cihazı verilmiyor. Burada kişilerin ayrı şarj cihazları satın alması gerekiyor.

Samsung’un hızlı şarj konusunda hiçbir zaman lider olma gibi bir amacı olmadı. Ancak artık firmanın GaN teknolojili şarj cihazlarına ciddi yatırım yapması gerekiyor.

Biliyorsunuz Xiaomi ve OPPO gibi rakipler şu an gerçek kablosuz şarj sistemleri geliştiriyor. Samsung’dan ise bu konuda henüz bir çözüm gelmiş değil.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Z Fold 3 modelinde S Pen desteği olacak

Ancak son bilgilere göre telefon bünyesinde bir S Pen barındırmayacak. Yani S Pen desteği olacak ancak bunun için kalemin harici olarak taşınması gerekecek.

Bunun için Samsung’un yeni modeline özel S Pen bölümüne sahip özel kılıflar hazırlaması bekleniyor.

Bu arada Samsung Galaxy Z Fold 3, yalnız da gelmeyecek. Firma modelle beraber yeni Galaxy Z Flip modelini de lanse edecek.

Firmadan ayrıca bir iki noktadan katlanabilir ekrana sahip Galaxy Z Fold Tab isimli bir tablet de geliyor.

İlginizi Çekebilir

Türkiye ihtimalli Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın