reklamı kapat

POPÜLER

AirPods 3

Apple HiFi ve AirPods 3 için tanıtım tarihi belli olmuş olabilir

Teknoloji devi Apple, çok ama çok yakında Apple HiFi servisi ve merak edilen AirPods 3 üzerindeki perdeyi kaldıracak gibi görünüyor.

Apple HiFi ve AirPods 3, sağlam sayılacak bir kaynağın aldığı bilgiye göre resmi olarak 18 Mayıs tarihinde lanse edilecek.

Yani yeni Apple ürünleri bir etkinlik olmadan tanıtılacak. Sadece basın bültenleri yayımlanacak. 18 Mayıs tarihi henüz yüzde 100 kesin değil ancak oldukça olası görünüyor.

Yeni AirPods’un sızıntıları geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkmıştı. Model, yukarıda da görebileceğiniz gibi AirPods’un “Pro” sürümüne benzer bir hazneye sahip ancak kulak içi formunu benimsemiyor.

ANC özelliğine sahip olması beklenmeyen yeni kulaklık, şimdilik sadece beyaz renkte karşımıza çıkıyor.

Apple Music servisinin yüksek kaliteli abonelik paketi olacak HiFi ise şimdiden büyük ses getirmiş durumda. HiFi servisinde Apple’ın şarkıları normalden çok daha yüksek “bitrate” değeriyle aktaracağı belirtiliyor.

Birçok kişi bunu gerçekten çok uzun zamandır bekliyor ve servisin yolda olması sevindiriyor. Bu servisin ek bir ücret ile çalışmayacağı da aktarılıyor. Ancak Apple’ın burada bir limit uygulayacağı düşünülüyor.

Yüksek ihtimalle Apple HiFi sadece belirli AirPods modelleriyle çalışacak. Diğer ürünlerde ise normal akış devam edecek. Ancak bu da henüz yüzde 100 kesin bir detay değil.

Biliyorsunuz yakında Spotify için de bir HiFi paketi geliyor. Apple bu yüzden konuda en büyük rakibinin gerisinde kalmak istemiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Apple AirPods ve Apple Music HiFi için çok az kaldı

Bu arada Apple’dan beklenen başka ürünler de var. Örneğin 14 inç ve 16 inç ekranlara sahip M1 / M1x ya da M2 işlemcili yeni MacBook Pro modelleri de kesin olarak yolda.

Firmadan ayrıca M1 / M1x ya da M2 işlemcili 32 inç iMac modeli de bekleniyor. Aynı zamanda firmanın yine M1 / M1x ya da M2 işlemcili bir “ufak boyutlu” Mac Pro geliştirdiği de biliniyor.

Ayrıca Apple’ın yeni AirPods Pro üzerinde de çalıştığı da aktarılıyor. Bu ürünün de yakında gelme ihtimali bulunuyor. Bu konudaki detayların yakında netleşmesini bekliyoruz. Pro’nun 18 Mayıs tarihinde gelmesi çok olası değil.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın