reklamı kapat

POPÜLER

zte

Göz takibi yapabilen çift kameralı telefon Kickstarter’da destek topluyor [Video]

ZTE yeni telefonu için Kickstarter’da fon desteği toplamaya başladı. ZTE Hawkeye adını taşıyan cihazın teknik özellikleri de yine Kickstarter sayfası üzerinden paylaşıldı. Telefonun en dikkat çeken özelliği ise göz takibi yapabilmesi…

Samsung Galaxy S4 modelinde olduğu gibi ZTE Hawkeye’de gözle ekran kontrolü yapılabiliyor. Örneğin bir internet sayfası gözle yukarı veya aşağı kaydırılabiliyor. 2 GHz’lik sekiz çekirdekli Snapdragon 625 işlemcili ve 3 GB RAM’li telefonda artırılabilir 32 GB’lık hafıza bulunuyor. Android Nougat yüklü gelen ZTE Hawkeye’da karşımıza 1080p çözünürlüklü 5,5 inç ekran çıkıyor. 13 megapiksel ve 12 megapiksel olmak üzere çift arka kamerasıyla optik yakınlaştırma yapabilen telefonun ön kamerasının çözünürlüğü ise 8 megapiksel. Ana görselde prototip aşamasında olan telefonun arka kısmında tek kamera yer aldığı görülse de telefonun final versiyonunda çift kamera bulunacağı belirtiliyor. Yapışkanlı kılıf yardımıyla telefonu herhangi bir yüzeye yapıştırmak da mümkün.

Kickstarter’da şimdiye kadar yaklaşık 31 bin dolar yardım toplayan telefonun üretim bandına girebilmesi için toplamda 500 bin dolara ihtiyacı var. Yeterli destek toplayabilirse ZTE Hawkeye bu yılın şubat ayında 199 dolardan satışa sunulacak.

VİDEO