reklamı kapat

POPÜLER

ZTE’nin rüya telefonunda kötü son

Akıllı telefonların günümüzde gerek tasarım gerekse teknik özellik olarak tek düze hale gelmeye başladığı bir gerçek. Üreticiler farklılık yaratarak bir adım öne çıkmak için elinden geleni yapıyor. ZTE’nin  farklı bir telefon üretmek için attığı adım ise hüsranla sonuçlandı.

Bilindiği üzere ZTE bir süre önce bir telefon geliştireceğini ve bu telefonun nasıl olacağına tüketicilerin karar vereceğini açıklamıştı. Bunun üzerine birçok farklı akıllı telefon tasarımı yapıldı. Bu tasarımlar için bir oylama yapıldı ve en çok oy alan tasarım seçildi. Herkes bu tasarımın ZTE tarafından gerçek bir telefona dönüştürüleceğini düşünüyordu ancak tam olarak öyle olmadı. Tasarım ve özellikler için tüketicilerden yardım alan ZTE, telefonun finansmanı için de yine kullanıcılardan yardım almak istedi. ZTE Hawkeye isimli cihaz Kickstarter’da destek beklemeye başladı ve projenin sonu da bu olaydan sonra geldi.

Herkes bu cihazın bir amiral gemisi olacağını düşünüyordu ve üst seviye özelliklerle gelmesini bekliyordu. Ancak Kickstarter’da ortaya çıkan cihaz sıradan bir orta segment telefon olmaktan ileri gidemiyordu. Ayrıca 500 bin dolar gibi çok yüksek bir rakam istendiği için istenen rakama ulaşılamadı. ZTE bunun üzerine Kickstarter projesini sonlandırdı. Ancak yapılan açıklamada Kickstarter projesi kötü bitmesine rağmen Hawkeye fikrinin gelecekte hayata geçirileceği müjdesi verildi.

YORUMLAR