reklamı kapat

POPÜLER

Graffiti yapabilen drone

Graffiti yapabilen drone modeli ve açıklanan inanılmaz fiyatı [Video]

Zaman zaman karşımıza çıkan ilginç teknolojik ürünlerin birisi de kesinlikle “graffiti yapabilen drone modeli oldu. Hem de bu model satışa çıkıyor.

Drone modellerinin kullanım alanı gelişiyor. Havadan görüntü alma, endüstriyel inceleme yapma, ilaçlama yapma ya da arama kurtarma faaliyetlerinde kullanma bunlardan bazıları. New York merkezli sanatçı Katsu ise süreci graffiti tarafına genişletmek istiyor ve bu konuda büyük bir adım atıyor. Moskova merkezli Tsuru Robotics ile ortaklık kuran sanatçı, “Katsuru Beta” isimli bir drone geliştirmiş durumda. Katlanabilir pervaneleriyle kolaylıkla taşınabilen model, standart sprey boya kutularını yukarıdaki videoda da görebileceğiniz üzere alt kısmında taşıyabiliyor. Tek seferde 10 dakika boyunca havada kalabilen model, yarı otonom yapıda. Kişiler drone’u manuel olarak kontrol ederek istedikleri yere graffiti çalışması yapabiliyor. Yarı otonom yapı ise drone’ın çizim yapılan yüzeye olan uzaklığını otomatik olarak koruyor. Bu sayede süreci çok kolay hale getiren model, ilerleyen dönemde tamamen otonom hale de getirilecek deniyor. Bunun arkasında da dijital ortamda yapılan bir graffiti‘yi drone’un kendi başına belirlenen yüzeye çizebilmesi yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Graffiti yapabilen drone maalesef çok pahalı

Sadece 18 yaşından büyüklere satılan drone için konulan fiyat tam 2.500 dolar seviyesinde yer alıyor. Satın alanlara 2020 Haziran ayında gönderilecek ürün, elbette herkese hitap etmiyor. Ürünün sayfası ve ön sipariş bağlantısı ise burada yer alıyor.