reklamı kapat

POPÜLER

GTA V’te 8 GB’lık yükleme alanı gereksinimi bulunacak

Grand Theft Auto tutkunlarının merakla beklediği Grand Theft Auto V, 17 Eylül’de oyunseverlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. PlayStation 3 ve Xbox 360 için yayınlanacak olan yapımın çıkış tarihi yaklaştıkça yapım ile ilgili haberlerde gelmeye devam ediyor. Bugün sizlerle paylaşacağımız haber Grand Theft Auto V’i bekleyenleri biraz üzeceğe benziyor.

Rockstar Games tarafından yapılan açıklamaya göre Grand Theft Auto V, 8 GB’lık yükleme alanına ihtiyaç duyacak. Her iki oyun konsolu için 8 GB büyüklüğünde bir kurulum isteyecek olan Grand Theft Auto V, PlayStation 3 platformunda tek (Blu-ray), Xbox 360 platformunda ise iki disk (DVD) ile birlikte gelecek. Rockstar Games’in yapmış olduğu bu açıklamadan sonra 4 veya 8 GB’lık Xbox 360 kullanıcılarının USB belleğe veya harici bir sabit diske ihtiyaç duyacağını belirtmekte yarar var.

Rockstar Games, USB belleğin 8 GB boş alan olacak şekilde, 16 GB büyüklüğünde ve 15 mb /sn okuma hızında olması gerektiğini kendi sayfası üzerinden oyunseverlere duyurdu.  Bolca aksiyon sahnesinin yer alacağı yapımda  üç karakter arasında (Michael, Franklin ve Trevor) geçiş yapabileceğini de belirten Rockstar Games, oyunun çıkış tarihinde herhangi bir ertelemenin olmayacağını, Grand Theft Auto V’in 17 Eylül’de PlayStation 3 ve Xbox 360 için satışa sunulacağını söyledi.