reklamı kapat

POPÜLER

Yeni iPhone SE

Güncel en ucuz iPhone, yeni iPhone SE Türkiye’de satışa çıktı

Apple’ın en yeni iPhone modeli yeni iPhone SE için Türkiye satışı bugün itibarıyla resmi olarak başlamış durumda.

Advertisement

10.999 TL başlangıç fiyatı bulunan yeni iPhone SE için Türkiye satışı bugün itibarıyla geniş çaplı olarak başladı. Apple’ın kendisi yanında birçok diğer birçok satış kanalının stoklarına da giren telefon, Apple’ın resmî sitesinde sattığı güncel en ucuz iPhone modeli konumunda yer alıyor. Reklamlarında kullanılan “Bu güce ulaşmak hiç güç değil” mottosu Türkiye için geçerli olmasa da diğer iPhone’lardan daha ulaşılabilir bir seçenek olan telefon, Türkiye’de üç farklı renkte ve üç farklı depolama ile elde edilebiliyor. Telefonun 10.999 TL başlangıç fiyatı sadece 64 GB depolama için. 128 GB depolama için 11.899 TL, 256 GB içinse 13.699 TL verilmesi gerekiyor. Telefonun 256 GB’lık en üst sürümünde tam 5.155,00 TL kadar KDV ve yasal ücretler yer alıyor.

Eski tasarımıyla beklendiği gibi çok fazla ilgi çekmeyen 5G desteğine sahip telefon, 5G desteğine sahip en ucuz iPhone unvanını da üzerine alıyor. Telefonun 5G desteği Türkiye için şimdilik bir anlam ifade etmiyor ancak 2022 sonunda ya da 2023 başında artık Türkiye’de de 5G’nin devreye girmesi bekleniyor.

Bu arada iPhone 13 ailesinin yeni renk seçenekleri de bugün itibarıyla elde edilebilir hale geldi. 8 Mart Apple etkinliğinde tanıtılan ürünlerden sadece Apple Studio Display Türkiye’de satışa sunulmadı. Onun için halen “yakında sizinle” açıklaması yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“iPhone SE, ikonik tasarımı, olağanüstü performansı ve hesaplı fiyatıyla mevcut kullanıcılar ve yeni iPhone müşteriler için olağanüstü popüler bir seçenek oldu. Bu yıl, A15 Bionic sayesinde şimdiye kadarki en güçlü ve dayanıklı iPhone SE’yi daha iyi pil ömrüyle geliştirdik. iPhone 13 serisindekiyle aynı olan bu çip; Akıllı HDR 4, Fotoğrafik Stiller ve Deep Fusion gibi gelişmiş kamera özelliklerinin de kapılarını açıyor.” diyen Apple’ın Global iPhone Ürün Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Kaiann Drance, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Üstelik iPhone SE, kullanıcıların 5G ile daha hızlı dosya indirmesini ve yüklemesini, daha yüksek kalitede video izlemesini, uygulamalarda gerçek zamanlı etkileşimi ve çok daha fazlasını sağlıyor. En yeni nesil teknolojiyi ve performansı bu fiyatla ancak Apple sunabilirdi.”

Yeni iPhone SE

Yeni iPhone SE yanında bu da ilginizi çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display