reklamı kapat

POPÜLER

Mac mini

Güncellenen Mac mini Türkiye’de

Apple, Retina 5K ekranlı iMac, iPad Air 2 ve iPad mini 3‘ün haricinde güncellenen Mac mini‘yi de duyurdu. Tasarım açısından bir önceki nesille aynı olan bilgisayar, üç farklı donanım seçeneğiyle birlikte tüketicilerin beğenisine sunuldu.

Mac mini
Giriş seviyesi kullanıcılara hitap eden modelde 1,4 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 işlemci (2,7 GHz’e kadar Turbo Boost), 4 GB RAM, 500 GB sabit sürücü, Intel HD 5000 grafik işlemcisi yer alırken diğer modellerden orta seviye modelde 2,6 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 işlemci (3,1 GHz’e kadar Turbo Boost), 1 TB sabit sürücü, 8 GB RAM ve Intel Iris grafik işlemcisi bulunuyor.

Mac mini
Serinin en güçlü modelinde ise 2,8 GHz çift çekirdekli Intel Core i5 işlemci (3,3 GHz’e kadar Turbo Boost), 1 TB Fusion Drive, 8 GB RAM ve Intel Iris grafik işlemci mevcut. HDMI, Ethernet, iki adet Thunderbolt 2, dört adet USB 3.0, SDXC kart yuvası, ses girişi ve kulaklık ise bilgisayarların bağlantı noktaları arasında. OS X Yosemite yüklü olarak gelen bilgisayarlardan 1,4 GHz işlemcili model, 1,499 TL’den, 2,6 GHz işlemcili model 1,999 TL’den, 2,8 GHz işlemcili model ise 2,999 TL’den Türkiye’de satışa sunulmuş durumda.

Mac mini

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Güncellenen Mac mini Türkiye’de” için 3 cevap

  1. Fatih dedi ki:

    Macbook Pro hakkında bir gelişme var mı? Yeni model özellikleri, geliştimeleri, tarihi vs.

  2. nynz dedi ki:

    Apple’ın upselling stratejisi komik.. Önceki serinin giriş seviyesine göre daha zayıf olan işlemcisi, yükseltilemeyen 4GB’lık RAM’i ile kullanıcıyı daha üst modele ikna etmekten başka bir işlevi olamayacak bir makineyi öne sürerek artık mac mini daha ucuz diye bağıracaksın, öte yandan her makul insanın almak isteyeceği modelin fiyatını 1.600 TL seviyesinden 1.999 TL ye çıkaracaksın.. Yemezler.

  3. schizophrenia dedi ki:

    geçtiğimiz hafta late 2012 4 çekirdek i7 versiyonunu 2000tl’ye almak mümkünken şimdi sadece çift çekirdek core i7 işlemciye 3419tl vermek kötü olmuş. üstelik değiştirilemeyen ramlerini 16gb olarak kullanmak isterseniz bir 520tl daha bayılmanız gerekiyor. mac mini ucuz masaüstü seçeneği olma sıfatını böylelikle kaybediyor.