reklamı kapat

POPÜLER

Halo 5 Guardians 2015’te geliyor

E3 yaklaşırken bir anda ortaya dökülen oyun çıkış tarihlerine bir yenisi daha eklendi. Microsoft da buna ayak uydurarak Halo 5 Guardians‘ın planlanan çıkış tarihini verdi.

Microsoft Gaming Studios’un başına geçen Phil Spencer Xbox’ta oyun odaklı gelişmeler yaşanacağını söylemişti. Xbox One’ın atılımlarından biri Halo 5 Guardians olmuş gibi gözüküyor. Master Chief’in maceralarının devam edeceği seri Xbox One için çıkacak olan ilk Halo oyunu aynı zamanda.

Geliştirici firma 343 Industries‘in açıklamasına göre yeni bir motor ile geliştirilen oyun, geliştiriciler için daha güçlü bir çalışma alanı sağlamış durumda. Oyunun saniyede 60 kare performans ile gelebileceği ön görülüyor. Halo 4’ten daha büyük bir oyun beklememiz gerektiğini söyleyen şirket, oyunu geliştirmenin getirdiği zorluğun da aynı oranda büyüdüğüne dikkat çekiyor. Bu sebeple çıkış tarihini 2015’e attıklarını söyleyen 343 Industries, E3’te gerçekleştireceği sunumun çekeceği ilgiden oldukça emin. Açıklanacak özel planların Halo hayranlarını bir hayli heyecanlandıracağını söylemekten de geri kalmıyorlar.