reklamı kapat

POPÜLER

Halo 5: Guardians incelemesi

Master Chief, video oyun tarihinin en ikonik karakterlerinden bir tanesi. Konsolda, hem de bir FPS oyunuyla, böylesi bir noktaya ulaşmak gerçekten muazzam bir başarı. Halo 5: Guardians, bu ikonik karakteri ön plandan çekerek riskli bir harekete girişmesine rağmen, bu riskin karşılığını fazlasıyla alıyor

Xbox One bu konsol jenerasyonunda beklediğini ne yazık ki bulamadı. Global satışlarda PS4’ün çok ciddi anlamda arkasında kaldı. Xbox departmanı yöneticisi Phil Spencer, geçtiğimiz ay yaptığı bir konuşmada PS4’ü geçip geçemeyeceklerini bilmediğini çünkü rakiplerinin çok iyi bir ürünle güzel satışlar yaptığını kabul etti. Bunun elbette pek çok sebebi var. Konsolun duyurusu sırasında sürekli çevrim içi kalma, Kinect’i kutunun içine zorunlu dahil etme ve kullanılmış oyunlara karşı gösterilen olumsuz tavır gibi sebeplerle büyük tepki çekmişlerdi. Sonrasında bu kararların hepsinden vazgeçmek zorunda kaldılar.

Hayatına 1-0 yenik başlaması yetmiyormuş gibi, konsol en önemli unsur olan oyun desteğinde de güçsüz kaldı. Bugün baktığımızda Forza Motorsport ve Sunset Overdrive dışında bir tane bile dikkate değer konsola özel oyuna sahip olmadıklarını görüyoruz. Konsol satmak istiyorsanız, bunu sağlayacak özel bir oyuna her zaman ihtiyacınız vardır.