reklamı kapat

POPÜLER

Beovision_Harmony
Beovision_Harmony

Hareket eden ”kanat” hoparlörleriyle fark yaratan televizyon: Bang & Olufsen Beovision Harmony [Video]

Bang & Olufsen, mekanik ve dönebilen panelli hoparlörlere sahip yeni televizyonunu görücüye çıkardı.

Bang & Olufsen ürünlerinden aşina olduğumuz gibi yeni Beovision Harmony televizyon da tasarımıyla sınırları zorluyor. Ekran kullanılmadığında, TV hoparlörler tarafından kısmen gizlenmiş olarak zemine oturuyor. Ardından, TV açıldığında, ekran kaldırılıyor ve hoparlörler “kanatlarını açan bir kelebek gibi” dışarı ve aşağıya iniyor. Bang & Olufsen’ın yeni harikası olarak tabir edebileceğimiz BeoVision Harmony, 77 inçlik ekran boyutuna sahip.

LG C9 OLED panelin tercih edildiği televizyonda üç kanallı ve tamamen aktif bir DSP tabanlı ses sistemi kullanılıyor. Meşe ve alüminyum bantlardan üretilen ön desenler akustik performansı maksimize etmesi bekleniyor. Televizyon, 7.1 surround ses kod çözücüsüne sahip. Televizona, Beolab 18, Beolab 50 dahil olmak üzere sekiz adede kadar Beolab hoparlör bağlanabiliyor. Televizyonun sadece tasarımı ve görüntü kalitesiyle fark yaratan bir televizyon olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Beovision Harmony, akıllı yetenekleriyle de dikkat çekiyor.

TuneIn ve Deezer gibi uygulamaların yüklü geldiği televizyon AirPlay 2 teknolojisine de destek veriyor. Chromecast ve Bluetooth gibi bağlantı teknolojilerinin de yer aldığı Beovision Harmony’de LG’nin webOS 4.5 platformu mevcut. Bu platform sayesinde televizyona Netflix, Amazon ve YouTube gibi uygulamaları da yüklemek mümkün.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bang & Olufsen Beovision Harmony’nin satış fiyatı ne olacak?

Mühendislik harikası televizyon yurt dışında yaklaşık 20 bin dolardan piyasaya sunulacak. Televizyonun sevkiyatı ise sonbahar aylarında başlayacak.

İlgili video