reklamı kapat

POPÜLER

Walking Dead

AMC’nin “yeni Walking Dead dizisi” kararı

Orijinal Walking Dead dizisinin reytingleri pek de parlak değilken AMC dizinin yeni bir versiyonunu daha duyurdu.

AMC’nin ana dizilerinden olan Walking Dead serisi her ne kadar son dönemlerde reytinglerde giderek kan kaybetse de hala izlenen yapımlar arasında yer alıyor. Hatta ilk dönemlerdeki popülerliğiyle baş döndüren dizinin hali hazırda Fear the Walking Dead isimli bir spin-off dizisi dahi bulunuyor. Ancak AMC bununla yetinmemiş olacak ki, ana dizinin evreninde geçen üçüncü bir diziyle televizyonlardaki zombi istilasının çapını genişletmeye hazırlanıyor. Yeni dizinin ismi ise henüz netlemiş değil. Ancak dizinin odak noktası aşağı yukarı açıklandı. AMC üçüncü diziyle beraber bir yıl boyunca arka arkaya bu evrenden dizilerle kesintisiz bir zombi serüveni planlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İki kadının hikayesi

AMC’den Sarah Barnett’ın yaptığı açıklamaya göre yeni seri iki genç kadının etrafında şekillenecek. Karakterlerin ise zombilerin arasında yetişmiş yeni jenerasyon olacağına dikkat çekiliyor. Ancak hikaye detayları şimdilik hayli belirsiz. Yeni dizi ana dizinin içerik sorumlusu Scott Gimple ve uzun zamandır Walking Dead’in yazarlığını ve yapımcılığını üstlenen Matt Negrete tarafından yaratılıyor. Bu evrenin görünmeyen tarafını göstermeye hazırlandıklarını söyleyen Gimple, evrenin yaratıcısı Robert Kirkman’ın yeni seriye dahil olma durumuna ilişkin açıklama yapmıyor.

Diziyle ilgili bilgiler şimdilik çok sınırlı ve elbette henüz ortada bir oyuncu seçimi de yok. Ancak AMC diziyi 2020‘de ekranlarda yayınlamaya hazırlanıyor.

İlginizi çekebilir

Fear of the Walking Dead’in 5. sezon fragmanı