reklamı kapat

POPÜLER

Hayalleri gerçeğe dönüştüren kalem: LIX [Video]

Günümüzde 3D baskının git gide popülerlik kazandığı su götürmez bir gerçek. Her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşan 3D yazıcılar sayesinde, insanlar bu yeni teknolojiye daha fazla ilgi duyar hale geldi. Yaratıcı tasarım ürünlerini 3D canavarından çıkarken izlemek bir hayli heyecan verici.

Gelişen teknolojiden nasibini fazlasıyla alan 3D yazıcıların parçaları konusunda da ciddi gelişmeler yaşanıyor. Başarılı bir Kickstarter projesi olan LIX, şüphesiz bunlardan en çok göze çarpanı. Yalnızca USB bağlantısına ihtiyaç duyan LIX, aklınıza geleni özgürce yaratabileceğiniz bir 3D yazıcı kalemi. Kullanımı oldukça rahat ve basit olan LIX aynı zamanda dünyanın en küçük 3D kalemi unvanına sahip.

Piyasadaki 3D yazıcılardan ziyadesiyle ucuz olan bu son teknoloji ürünü, 139 dolardan satışa sunuluyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki çeşidi bulunan LIX için buradan ön siparişte bulunabilirsiniz.

VİDEO

LIX THE SMALLEST 3D PRINTING PEN from LIX 3D PEN on Vimeo.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Hayalleri gerçeğe dönüştüren kalem: LIX [Video]” için 4 cevap

  1. Ziyaretci dedi ki:

    Bu teknoloji zaten mevcut ve satista bulunuyor. Dubai’deyim ve buradaki teknoloji magazalarinda mevcut. 3Doodler diye cihaz, o da Kickstarter’dan cikmaydi. Ancak Lix daha ince ve kullanisli gozukuyor.

  2. mcedemir dedi ki:

    İlerde çıkması muhtemel bir aletin ilkel hali gibi geliyor bana bu,şimdilik hiç ama hiç insanı etkileyen bir buluş gibi gelmiyor göze,ama düşünceyi atlatmaya katkda bulunacak özellikte bişey.

  3. alijamal dedi ki:

    silikon makinesi ile yapıyorum desem, biraz kaba oluyor ama sert çubuk silikon modelleri var ultra power diye geçiyo netten sipariş edebilirsiniz. Videodaki gibi istediğiniz sekli çizebilirsiniz yeteneğinize göre … ancak bu kalem kadar hızlı olmuyor