reklamı kapat

POPÜLER

Her bisikleti elektrikliye dönüştüren tekerlek [Video]

03 Mayıs 2016

Elektrikli bisikletler uzun bir süredir piyasada yer alıyor. Ancak yüksek fiyatları nedeniyle satış rakamları bazında normal bisikletlerden geride kalıyor. GeoOrbital adı verilen bu tekerlek ise normal bisikletlileri elektrikli hale getiriyor ve bisiklet tutkunlarını büyük bir masraftan kurtarıyor.

Daha önce SpaceX ve Ford için çalışan geliştiricilerin ürettiği bu tekerlek, normal bisiklete takılıyor ve bisikleti elektrikli hale getiriyor. 26 inç, 28 inç ve 29 inç seçeneklerinin bulunduğu tekerleğin 80 kilometre boyunca bisikletin saatte 30 kilometre hızla hareket edebilmesini sağladığı belirtiliyor. USB girişi sayesinde pedal çevrildiğinde ve frene basıldığında cihazların şarj edilmesi mümkün oluyor. Sunduğu bu özelliklerle dikkat çeken GeoOrbital’in bir de eksi yönü bulunuyor. Tekerin üzerindeki mekanizma nedeniyle bisikletin ağırlığı 5 ile 7 kilogram artıyor.

Kickstarter’da aradığı desteği bulan proje kapsamında GeoOrbital’e sahip olabilmek için en az 649 dolar destek vermek gerekiyor. Ürünün kasım ayında destekçilere ulaştırılacağı ifade ediliyor.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Her bisikleti elektrikliye dönüştüren tekerlek [Video]” için 5 cevap

 1. Hakan dedi ki:

  Disk fren uyumu yok sanırım

 2. doukan dedi ki:

  ayni sistemin daha komplike olarak tasarlanmış bir versiyonunu 7 sene önce lisedeyken tübitaka yollamıştım beni yarışmaya bile sokmadılar

 3. wolkanca dedi ki:

  çok kolay ve kullanışlı. normal jant standartlara uygun teker.

  ağırlığını merak ettim, baktım 9 kilo. aslında 9 kilo bir yol bisikleti için çok ağır, bisikletin kendisi toplam 9 kilo yani bu durumda bisikleti ağırlık olarak ikiye katlamış oluyor belki benim için tek dezavantajı bu.

  bir de ömrünü merak ediyorum, kaç km garanti veriyorlar o da benim için önemli, en az 3 yıl randımanlı kullanabilmeliyiz.

  herşeye rağmen para verebileceğim bir cihaz.

 4. İsmail dedi ki:

  Yalnış yere yollamışsın

 5. UQSS9 dedi ki:

  Turbotuning’e yollayacaktın dostum..