reklamı kapat

POPÜLER

Nuka

Her koşula dayanıklı, sonsuza kadar yazabileceğiniz defter! [Video]

Defter ve kalem kullanmayı severler için yeni bir müjde geliyor. Nuka her koşula dayanıklı sonsuz bir defter ve kalem seti sunuyor.

Hangimiz ucu hiç bitmeyen bir kaleme sahip olmak istemez ki, ya da sayfasına su döküldüğünde hiç etkilenmeyen bir defteri… Nuka tam da bu isteklere karşılık bulmak için tasarlanmış çok özel bir defter olarak karşımıza çıkıyor. Tasarımcılarının sonsuza dek kullanılabileceği vaadini verdiği bir defter olan Nuka, özel materyallerin bir araya gelmesiyle oluşturulmuş. Kalemin ucu özel bir alaşımdan yapıldığı için asla kısalmıyor ve sivriltmeye ihtiyacı gerektirmiyor. Not defteri ise geri dönüştürülebilir olduğu için güneşte, yağmurda, karda, suyun altında ve hatta uzayda bile kullanılabilecek şekilde tasarlanmış. Ürünün tanıtım videosuna bakıldığında sanki bir sihir varmış izlenimi verse de aslında bu yalnızca birinci sınıf ürün tasarımı ve malzeme mühendisliği diyebiliriz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Nuka
Nuka
Nuka
Nuka

Nuka ile sonsuz defter ve kalem

Nuka, kağıdın yüzeyini kalıntı bırakmadan silmeyi sağlayan özel bir mendil ile geliyor. Kalem içinse özel alaşımı sayesinde sonsuz bir ömür biçiliyor. Sonsuz defa kullanılacak defter ve kalem birbiriyle mükemmel çalışıyor. İkisi beraber kullanıldığında her koşulda ve hemen her yerde not alınabiliyor. Yoğun hava koşullarında, su geçirmeyen defter aynı zamanda her senaryoya karşı da dayanıklı olduğu belirtiliyor. Özel bir sıvı ve mendil ile gelen bu defter, yoğun karalama yapılmış sayfaları zarar görmeden silmenizi sağlıyor. Bu kırtasiye seti aynı zamanda geçmişte alınan notları aktif tutmaya yarayan ve belgeleyen bir uygulama ile birlikte geliyor. Gittiğiniz her yere sizinle gelecek boyutlarda tasarlanan bu defter aynı zamanda kalemin yapışmasını sağlayan bir mekanizmaya da sahip.

Kickstarter ve Indiegogo fonlama sitelerinde sunulan ürünün destekçileri de her geçen gün artıyor. İki platformda da toplam hedeflerinin üzerine çıkan ekip, Kickstarter tarafında 131 bin dolar toplamışken, Indiegogo tarafında 131 bin 807 dolar toplamayı başarmış durumda. Kickstarter üzerinden ön sipariş verdiğiniz takdirde ise 59 dolar gibi bir fiyat etiketi ile karşılaşıyorsunuz. Tasarım ve kurucu ekibine baktığımızda ise Eugene Shylo, Katya Mykhalko, Nikita Vladykin ile karşılaşıyoruz. Ancak burada bir ayrıntıyı belirtmekte fayda var bu üç kişi yalnızca 17 yaşında. Ekibin hedefinde kırtasiye setlerinin büyük kitlelere ulaşması var!

Artık hiçbir fikriniz ya da anınız silinmeyecek, bozulmayacak!