reklamı kapat

POPÜLER

Parmak izi sensörüyle korunan not defteri [Video]

Kendimize dair hassas bilgileri gizli tutmak için ciddi bir çaba sarf ediyoruz. Kişisel belgeleri korumalı bir şekilde saklıyoruz. Akıllı telefonlarımız ise şifre veya parmak iziyle koruma altına alınmış durumda. Peki ya aldığımız notlar? Lockbook isimli yeni defter projesi aldığınız notları da gizli tutmayı vadediyor.

Bir zamanlar sadece üst segment cihazlarda yer alan parmak izi sensörü artık birçok teknolojik üründe yer alıyor. Bilgisayarlar, akıllı telefonlar derken görünen o ki sıra defterlerimize geldi. Her ne kadar not almak için birçok teknolojik alternatif olsa da, deftere not almak birçok insan için hala vazgeçilmez bir noktada. Ancak aldığınız notların, defterinize yazdıklarınızın etrafta olmadığınızda başkaları tarafından okunmayacağının garantisi yok. Fikirlerini veya sırlarını başkalarının öğrenmesini istemeyenlerdenseniz, Lockbook tam size göre.

Indiegogo kampanyası başlatılan Lockbook tamamen kullanıcının arzusuna göre tasarlanıyor. İçinde yer alacak kağıdın türünden, kapağın rengine kadar birçok seçim yapmanız gerekiyor. Üstelik Lockbook sadece bir defter olmakla kalmıyor, güvende tutmak istediğiniz eşyalarınızı da saklıyor. Pasaport, kredi kartı, kimlik gibi belgeleri saklayabileceğiniz gibi şarj kablolarınızı da defterinizin içinde saklayabilirsiniz. Defteri açmak için ise sadece parmağınızı okutmanız yeterli oluyor.

Bu korumalı deftere sahip olabilmek için Lockbook’un Indiegogo kampanyasına destek olmak gerekiyor. Gönderimi haziran ayında başlayacak olan ürüne sahip olmak için 59 doları gözden çıkartmak gerekiyor.