reklamı kapat

POPÜLER

Honda RoboCas
Honda RoboCas
Honda RoboCas
Honda RoboCas
Honda RoboCas
Honda RoboCas
Honda RoboCas

Honda’dan her ortama uyum sağlayabilen otonom soğutucu: RoboCas

Japon otomobil devi Honda, Tokyo Otomobil Fuarı’nın yoğun gündemine ilginç bir ürün sokmayı başardı. Firma şirin tasarımıyla dikkat çeken otonom soğutucu Honda RoboCas modelini tanıttı.

Özellikle önden bakıldığında bir anime karakteri gibi duran Honda RoboCas, firmanın henüz gerçeğe dönüştürmediği bir konsept. Otonom bir soğutucu olarak tanıtılan ürün, tekerlekleriyle hareket edebiliyor. Şirket tarafından geleceğin robot asistanı olarak nitelendirilen şirin soğutucu, üst bölümü açılan bir gövdeyle geliyor. Bu sayede istenildiği durumda portatif bir dondurma ya da kahve dükkanı haline getirilebilen ürün, dahili bataryalarını başka cihazlara güç vermek için de kullanabiliyor. Gövdesinin özelleştirilebilir şekilde tasarlandığı soğutucu, her ortama uyum sağlayabilecek gibi görünüyor. Belirlenen kişileri takip etme yeteneğine sahip olması da beklenen robot, tahmin edebileceğiniz üzere elektrik motorları kullanıyor.

Honda RoboCas
Honda RoboCas

Honda RoboCas gibi teknolojilere gelecekte yer var mı?

Bu tarz ürünler şu an oldukça futuristik gelmesine rağmen gelecek bunlardan ibaret olacak. Bilmeyenler için Starship Technologies firması hali hazırda otonom kargo robotlarıyla taşımacılık yapıyor. Bu tarz teknolojilerin şimdi geliştirilmesi geleceği daha konforlu kılacak gibi dururken, insanlara olan ihtiyacın azalması ile korkutucu duruyor. Bizim önemsiz kalmadığımız bir geleceği düşünebiliyor musunuz?