reklamı kapat

POPÜLER

Her şekle girebilen modüler sandalye [Video]

23 Haziran 2016

Şöyle basit ama eğlenceli, yaratıcı ve tarz bir mobilya satın alayım deyince akıllara hemen IKEA geliyor. Ancak İsveçli üreticinin mobilyaları bir araya getirmek ayrı bir mühendislik gerektiriyor. Üstelik hareket anlamında da pek kolaylık sağladığı söylenemez. Litvanyalı bağımısız bir girişimim icat ettiği sandalye ise bin değil, beş parçalık yapboz kadar kolay olması ve sınırsız hareket imkanı sunmasıyla dikkat çekiyor.

Spyndi adını taşıyan sandalye, hem ismini hem de yapısını insan omurgasından alıyor. Sandalye 60 adet el yapımı ahşap parçadan oluşuyor ve bu parçalar vermek istenen şekle göre Lego gibi takılıp çıkarılabiliyor. Bir kez istenen şekil verildiğinde, parçalar kilitlenerek pozisyonunu koruyor. Sandalyeyi şezlong, sallanan sandalye, çok amaçlı TV sandalyesi, sehpa gibi farklı şekillere sokmak mümkün. Huş ağacından elde edildiği söylenen parçaların yumuşak olmasına rağmen epey sağlam ve su geçirmez olduğu belirtiliyor.

Bir Kickstarter projesi olan Spyndi, hedeflediği fon desteğine ulaşmış durumda. Erken sipariş fiyatı 750 eurodan başlayan sandalyenin piyasaya çıktıktan sonra 1.650 dolar fiyat etiketine sahip olacağı ifade ediliyor.

VİDEO

YORUMLAR