reklamı kapat

POPÜLER

Her yüzeyi dokunmatik ekrana dönüştüren projektör [Video]

Dokunmatik ekranlı cihazlar hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Fakat genelde bu cihazların ekranları pek de büyük bir boyutta olmuyor. Büyük ekranlı bir cihaza sahip olmak içinse kesenin ağzını açmak gerekiyor. Lazertouch isimli bu projeksiyon ise her yüzeye dokunmatik ekran özelliği kazandırarak dev ekranlı bir cihaza dönüştürüyor.

Kolayca taşınabilir mini bir projektör olan Lazertouch, görüntü yansıttığı yeri dokunmatik ekrana dönüştürüyor. Android işletim sistemini bünyesinde barındıran cihazda oyun oynanıyor, film izlenebiliyor ve Android işletim sisteminin tüm nimetlerinden faydalanılabiliyor. Dokunarak kullanılabilen ekrandan kalemle çizim yapılabilmesi de önemli bir artı olarak karşımıza çıkıyor. Projektörün 150 inç boyutunda görüntü yansıtabildiği ifade ediliyor.

Normalde böyle dev bir ekrana sahip olmanın binlerce dolara mal olacağını söylemeye gerek yoktur sanırız. Indiegogo’da 30 bin dolar destek arayan proje, şu an 6 bin doların üzerinde bağış toplamış durumda. Lazertouch’lardan birine sahip olmanız için projeye en az 475 dolar destek vermek gerekiyor. Destek kampanyası başarıyla sonuçlandığı takdirde cihazların temmuz ayında gönderimine başlanacağı ifade ediliyor.