reklamı kapat

POPÜLER

Sony’den her yüzeyi dokunmatik ekrana dönüştüren projektör

Son bir kaç yıldır Sony birbirinden ilginç konsept cihazlar üretiyor. Bu ilginç teknolojilerden biri de her yeri dokunmatik ekrana dönüştüren projektördü. Hayranlık verici bu konsept nihayet gerçeğe dönüşüyor.

MWC’de tanıtılan Xperia Touch, bir projektörden fazlasını vadediyor. Aileler için bir akıllı ekran görevi gören Xperia Touch; takvim, gerçek zamanlı hava durumu ve notlar gibi uygulamaları bir arada sunuyor. Ayrıca projektörde Skype ile görüntülü görüşmeler yapmak mümkün oluyor. Ayrıca videolu notlar da bırakılabiliyor ve böylece ailenin diğer üyelerine notlar bırakılabiliyor. Dijital bir bilgi ekranı olması dışında farklı özellikleri de bünyesinde barındıran Xperia Touch, Android tabletin yaptığı hemen hemen her şeyi yapabiliyor. İnternette gezinilebiliyor, video izleniyor veya slaytlar görüntülenebiliyor. Google Play Store’dan uygulamalar indirilebiliyor ve hatta oyunlar indirip oynanabiliyor.

PS4 Remote Play özelliği sayesinde ailenin bir üyesi televizyon izlerken bir diğer kişi projektör üzerinde PS4 oyunlarını oynayabiliyor.

Sony Xperia Touch, SXRD projeksiyon görüntü teknolojisi sayesinde kullanıcının el hareketlerini algılayabiliyor ve kızılötesi sensörler ile 60 FPS kamera sayesinde görüntü üzerinde yapılan dokunuşlar algılanabiliyor. Bahar aylarında Avrupa’da satışa sunulacak olan cihazın fiyatı ise tahmin edilebileceği üzere sıradan projektörlere göre oldukça yüksek. Xperia Touch’a sahip olabilmek için 1.499 euro’yu gözden çıkarmak gerekiyor.