reklamı kapat

POPÜLER

MacBook Pro‘nun Touch Bar’ını bilgisayar aksesuarına dönüştüren tasarım

Geçtiğimiz yıl tanıtılan MacBook Pro‘nun en fazla ilgi çeken özelliği klavyenin üzerinde yer alan ve farklı amaçlar için kullanılabilen dokunmatik paneli olmuştu. Touch Bar ismiyle anılan bu panel kimileri tarafından çok beğenildi, kimileri ise çok eleştirdi. Alex Pluda tarafından hazırlanan tasarım ise Touch Bar’ı herkes tarafından farklı cihazlarla kullanılabilecek bir aksesuara dönüştürüyor.

Bu ilgi uyandıran konsept tasarım sadece Barry ismiyle anılıyor. İnce ve uzun bir tasarıma sahip olan cihaz tıpkı Touch Bar gibi tamamen dokunmatik olmasıyla dikkat çekiyor. Çözünürlüğü 2812×200 olan bu mini ekran MacBook Pro‘nun Touch Bar’ı gibi kişisel bir hale getirilebiliyor. Böylece tasarımcılardan müzisyenlere herkes tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor. Barry’nin 15,000 mA lityum pili ve USB Type C girişi bulunduğu dile getiriliyor.

Bu tasarım Touch Bar’ın pratikliğinden yararlanmak için MacBook Pro sahibi olma zorunluluğu ortadan kaldırabilecek potansiyele sahip. Hazırlanan bu konsept tasarımın OSx ve Windows işletim sistemleriyle uyumlu çalışabiliyor olması da bu fikri fazlasıyla destekliyor. Tasarımın sadece iki farklı renk seçeneği bulunuyor. Bunlar teknolojik cihazların klasik terichleri arasında yer alan siyah ve beyaz. Henüz hayata geçirilemeyen bu konsept tasarıma ait görüntüleri haberimizin girişindeki galeride bulabilirsiniz.