reklamı kapat

POPÜLER

Hey Siri özelliği bir bebeğin hayatını kurtardı

iPhone 6s ile birlikte hayatımıza giren Hey Siri özelliği telefona dokunmaya gerek duymadan önemli işlemleri gerçekleştirebilmeyi sağlıyor. Henüz bir yaşında olan Giana içinse Siri sıradan bir asistan değil zira henüz kendisi fark edemese de hayatını bu özelliğe borçlu.

Avustralyalı anne Stacey Gleeson, bir anda 1 yaşındaki bebeğinin nefes alamadığını fark ettiğini ve büyük panik yaşadığını belirtiyor. Bu panik esnasında telefonunun yere düşmesiyle birlikte olayın iyice karmaşık bir hale geldiğini ifade eden Gleeson, daha sonrasında “Hey Siri” özelliğini hatırladığını dile getiriyor. Bu özelliği kullanarak Siri’ye ambulansı çağırmasını söyleyen Stacey Gleeson, ambulans daha gelmeden çocuğunun nefes alış verişlerinin normale döndüğünü söylüyor. Saniyelerin bile değerli olduğu böyle anlarda telefonu yerden alıp acil servisi araması bile kötü sonuçlar doğurabileceğinden Hey Siri’nin kullanımının burada epey iş gördüğünü söylemek mümkün.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Hey Siri özelliği bir bebeğin hayatını kurtardı” için 13 cevap

 1. Engin C. dedi ki:

  Aslında benim yorumum şu yorum kısmı kapatılan, içinde inovasyonun i si bulunmayan singodronela alakalı. Yahu sizin gibi kaliteli bir site nasıl böyle bir şey yapar arkadaş? Aklım almıyor. Ayıptır. Adam linked’in de paylaşmak için video çekmiş, üstüne haber teması giydirip birine seslendirmiş siz de haber diye koymuşsunuz. yıllardır takip ediyorum, teknoloji ile biraz ilgili olan tüm arkadaşlarıma tavsiye ediyorum, karşılığında salak yerine koyuluyorum. LOG benim için bitmiştir.

 2. Yunus ATICIOGLU dedi ki:

  ben de tam bu haber için yapılan olumusuz bir yorumun altına ”siteye haksızlık etemeyin bakın olumsuz da olsa yorumunuzu yayınlamışlar” dedim ama yollayamadım sanırım arada kaldırdınız keşke kaldırmasaydınız da yapılan yorumları aleyhinizde bile olsa objektif bir şekilde yayınladığınız görseydi okuyucular.Eğer haberin içeriğine güveniyorsanız bence kaldırmayın yorumları siteyi ziyaret edenler zaten gerekli cevabı verir eleştiri sınırlarını geçen yorumlara…

 3. Volkan YILMAZ dedi ki:

  İlgili yorum haberle ilgisi olmadığı için yorum sahibi okurumuza bilgilendirme e-postası gönderilerek kaldırılmıştır. Tüm yorumları her zaman tarafsız bir şekilde yayınlıyor ve hepsine cevap vermeye çalışıyoruz. Ancak bahsi geçen yorumun “Hey Siri özelliği bir bebeğin hayatını kurtardı” haberine ait değildi.

 4. Tarafsiz&Bagimsiz dedi ki:

  Peki o zaman anlayamadigim bir konu var, madem bu habere ait bir yorum degildi neden ilgili haberin altina tasinmadi? Gorunen o ki “ramazan davulcusu drone” haberinin yorumlarini da kapatmissiniz. Tum yorumlarin tarafsiz yayinlandigini soylerken bunu kastetmiyordunuz herhalde!

 5. Engin C. dedi ki:

  Özellikle bugün yorumumu silip silmediğinizi görmek için girdim.
  Öncelikle yorumumu sildiğiniz için teşekkür ederim.Zaten aksini beklemek haksızlık olurdu. Yorumun disqus üzerinden gidiyor olmasından mütevellit taşıyamayacağınızı düşünüyorum, zaten taşımak gibi bir fikriniz olsaydı öncesinde haberin yorumlarını açardınız. Ben kimseye hakaret etmedim, neyin ne olduğunu söylemeye çalıştım. Sırf yorum negatif eleştiri içerdiğinden dolayı sildik demeyip, “ilgili haberde değildi” safsatasının arkasına sığınmanız gerçekten komik. Kendinizi bu şekilde küçük düşüreceğinizi düşünmemiştim.

  Bu arada bana e-posta falan da gelmedi, ben aşağıda göndermiş olduğum ve sizin daha önce de silmiş olduğunuz yorumumun görselini ekliyorum, lütfen siz de gönderdiğiniz e-postanın ekran görüntüsünü gönderin ki insanlar görsünler iyi niyetinizi.

 6. Engin C. dedi ki:

  Bu arada yorumum eleştiri sınırlarını gerçekten geçmiş miydi Yunus Bey?
  Hatırlamıyorsanız yukarıdaki yorumda görseli ile paylaştım tekrar. Ben de okudum. şahsen rahatsız etmedi. Zaten rahatsız edecek bir şey olsaydı, karşı argümanla yorum yapılırdı.
  “ilgili başlığın altında değildi.” diye bir cevapla gelinmezdi.

 7. Volkan YILMAZ dedi ki:

  Haberlere ait yorumları taşımak hizmet aldığımız platformda teknik olarak mümkün değil. Saat 11:50’de yoruma kayıtlı adrese email gönderildi. Aynı email’i tekrar gönderiyoruz. Haber ayrıca yorumlara açık şu an. Haberi düzenleyen editörün hatası nedeniyle haber yoruma kapatılmış. Sitedeki tüm haberler yoruma açık olarak yayınlanıyor.

 8. Volkan YILMAZ dedi ki:

  Yorumlar için hizmet aldığımız platformda yorum taşıma bir özellik bulunmuyor.

 9. Volkan YILMAZ dedi ki:

  Yorumda bıraktığınız adrese email gönderildi saat 11:50 itibarı ile.

 10. Engin C. dedi ki:

  Madem ilgili başlığın altında değildi, neden değildi diye sordunuz mu kendinize? Bütün haberlerde yorum kısmı açık da neden burada kapalı?
  Şu yaptığınızın biz reklam aldık, bize yakışan bir haber de yapmadık, olumsuz geri dönüş almaktan da korktuk, o yüzden kapattık. Bunu kabul etseniz de etmeseniz de artık bu yorumları okuyanlar anlayacaklar.
  Log bir üründür. Biz bu ürünü okuruz, siz gelir elde edersiniz. Eğer siz “bu haberi yazsak ayıp olmaz mı? ” sorusuna, kendinize verdiğiniz cevaptan ötürü yorumları kapatırsanız, ayıplı mal sunmuş olursunuz. Dolayısı ile biz tüketicinin-okuyucunun da tepkimizi, bizim için ayrılan alanda vermemizi kısıtlayamazsınız, daha doğrusu kısıtlarsınız, ama kısıtlamamalısınız. Demokrasilerde bu işler böyle yürümez. Neyse sizin bu ikinci hamlenizden de, fikirlerinizin ne olduğunu anlamış olduk. Malesef ki beni haklı çıkardınız. Bol kazançlar.

 11. Volkan YILMAZ dedi ki:

  Yorumunuz gerçeklikten çok uzakta. Habere konu olan firmayla hiçbir ticari işbirliğimiz olmadığı gibi tanımıyoruz bile. Konudan bağımsız olarak LOG Dergisi’nde yayınlanan hiçbir haber reklam değildir. Reklam olan çalışmalarda çalışmanın reklam olduğunu yasal olarak belirtme zorunluluğumuz var. O nedenle LOG Dergisi’nde hiçbir zaman reklam veya advertorial ibaresi bulunmayan çalışma bulamazsınız. Bunu okurlarımıza taahhüt ediyoruz. Yine buna ek olarak sitede tüm haberler yoruma açık olarak yayınlanıyor. On binlerce haberin tümü yoruma açık. Bahsi geçen haber de editörünün hatası sonucu yanlışlıkla yoruma kapanmış ve şu an yoruma tekrar açıldı teknik hata düzeltilerek.

 12. Serdar dedi ki:

  eeee? Siri’nin o özelliği nasıl kurtarmış bebeği? Ambulans gelmeden durum normale dönmüş zaten. Mantık açısından evet çok işe yarar bir uygulama ve karşılaşılan sorunda gerçekten de çok önemli rol oynamış ama hayat kurtarmak? Yazıyı okutmak için yanlış başlık seçmeniz bende olumsuz etki bıraktı.

 13. Hms dedi ki:

  Serdar dur allahini seversen. Zaten ortalik karisik