reklamı kapat

POPÜLER

Siri Apple Watch

Canlı yayında meteoroloji uzmanını yalancı çıkaran Apple Watch [İzle]

Kullanıcıların hayatını kolaylaştıran Apple Watch canlı yayınlara da müdahale edebiliyor. BBC’de beklenmedik bir anda aktif olan Siri, meteoroloji uzmanını yalancı çıkarıyor.

Apple Watch üzerinden kullanıcıların herhangi bir komutunu bekleyen Siri, zaman zaman olmadık anlarda aktif hale gelebiliyor. Gün içinde de yaşadığımız bu durum canlı yayına taşınınca ortaya komik anlar çıkıyor. BBC’de hava durumunu sunan meteoroloji uzmanı Tomasz Schafernaker da canlı yayında tam olarak böyle bir an yaşıyor. Schafernaker Amerika’nın belli başlı bölgelerinde beklenen soğuk hava ve kar yağışına yönelik bilgilendirme yaparken, meteoroloji uzmanının akıllı saati aktif hale gelerek olaya kendi yorumunu katıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch ile cevap veren Siri aynı fikirde değil

Schafernaker kar yağışına karşı izleyicileri uyarırken bir anda uyanan Siri canlı yayında “hava durumunda kar yağışı olmadığını” ilan ediyor. Schafernaker durum için özür dilerken BBC’nin haber spikeri ise işin peşini bırakmayarak şakayla karışık Schafernaker’a “Ancak senin tahminlerinde kar yağışı görünüyordu.” diyor. Siri’nin sürekli dinlediği için saat aracılığıyla aktif hale geçtiğini kaydeden meteoroloji uzmanı, asistanın hangi bölgeden bahsettiğini bilmediği için yerel bir yorum yaptığına değiniyor. Schafernaker herhangi bir şekilde yayında “Hey Siri” diyerek saati uyandırmamış olsa da asistan bazen bazı kelimeleri kendine sesleniş olarak algılayıp otomatik uyanabiliyor. Aynı şekilde yanlışlıkla Digital Crown üzerinden de aktif hale getirilebiliyor. Apple Watch için Siri kullanımı üçüncü bir opsiyonla daha tetiklenebiliyor. En olası seçenek de bu. “Konuşmak İçin Kaldır” opsiyonu açıksa Schafernaker kolunu kaldırdığında asistan aktif hale gelmiş olabilir. Bunu önlemek için iPhone’unuzdan Watch uygulamasına girerek Siri ayarlarından bu özelliği kapatabilirsiniz. Haberin devamından o anları izleyebilirsiniz.

İlgili video

İLGİLİ HABERLER