reklamı kapat

POPÜLER

BMW elektrikli scooter

Heyecan artıyor; BMW’nin radikal elektrikli scooter modelinde sona doğru

Prototip çizgileriyle sokaklarda boy gösteren BMW Definition CE 04, konseptinde korunan detaylarıyla kullanıcıların ilgisini çekecek.

Kısa süre önce düzenlediği toplantıda elektrik geleceğiyle ilgili atacağı önemli adımları paylaşan BMW, bunu grup içerisindeki tüm markalarla top yekün bir dönüşüm olarak gerçekleştirecek. Markanın Motorrad bölümünü de içerisine alan hamlelerle birlikte otomobilden sonra motosiklette de ilk elektrikli modeli göreceğiz. Takvimleri biraz geriye sardığımızda, Bavyeralı üreticinin elektrikli motosiklet heyecanının çok da yeni olmadığını görebiliriz. Yaklaşık 5 yıldır konsept modellerle bunun mesajlarını veren BMW Motorrad, nihai sonuca artık ulaşmaya yakın. Kasım 2020’de tanıtılan ve scooter segmentinde yer alan Definition CE 04, BMW rozetini motosiklette taşıyacak ilk seri üretim model olmaya hazırlanıyor. Definition CE 04’ün prototip versiyonu da kısa süre önce sokaklarda görüntülenmeye başlandı.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BMW cephesi isim de dahil olmak üzere detayları gizli tutuyor

2020’nin marka adına önemli etkinliklerinden NEXTGen’de konsept olarak tanıtılan elektrikli scooter, tasarımıyla güncel pazardaki pek çok modelden ayrılacağının sinyallerini veriyor. İki tekerlek arasındaki iz mesafesinin genişliğiyle ilk andan itibaren dikkat çeken modelde, seri üretimde de bunun korunacak olması önemli. Konsept versiyonundan farklı olarak beklediğimiz gibi ışıklandırma ve ayna gibi bölümlerinde daha gerçekçi bölümlere sahip olacak modelde, otomobilleri aratmayan 10,25 inçlik gösterge paneli de korunacaklar arasında. İsmi de şimdilik sır perdesinde olan scooter ile ilgili teknik niteliklerin önümüzdeki günlerde biraz da belirmesini bekliyoruz.

İlgili video

Definition CE 04 konsept tanıtımı