reklamı kapat

POPÜLER

Hızlı ve Öfkeli serisinin 16 yıllık evrimini 7 dakikada izleyin [Video]

Hızlı ve Öfkeli serisinin yeni filmi bu hafta vizyona giriyor. Serinin derin mazisini hatırlamayanları bu yedi dakikalık videoyu izlemeye davet ediyoruz.

2001’de hayatımıza giren Hızlı ve Öfkeli serisi 16 yıldır aksiyonun doruklarında keyifli bir macerayı bizlerle buluşturuyor. Hatrı sayılır bir hayran kitlesi olan serinin son filmi Hızlı ve Öfkeli 8 ise cuma günü vizyona girecek. Ancak tarihte küçük bir yolculuk yapmak isteyenler için serinin en başından yeni filme kadar olan macerası yedi dakikalık bir video haline getirmiş.

“Kimler geldi, kimler geçti” tadındaki videonun başında yer yer kendinize “Vin Diesel mi o?” diye sormanız işten bile değil. Bu yedi dakikalık video nostaljinin yanı sıra aynı zamanda serinin ve oyuncuların da gelişimini gözler önüne seriyor. Çekimlerin kalitesinin yıllar içinde ciddi şekilde değişmesi ve oyuncuların da performansları her sene bir üst seviyeye çıkardıkları açık bir şekilde görülüyor. Sokak yarışlarıyla başlayan hikayenin pompalı tüfekle sınıf atlamasına ve ardından gelen tank, uçak ve bir orduya yetecek ekipmanla evrilmesine şahit olabilirsiniz.

Yeni filmle beraber aksiyonun dozu da tabii ki biraz daha artıyor. 16 yıllık Hızlı ve Öfkeli tarihinde ailesini her şeyin önüne koyan Dominic Toretto, yeni filmde bilmediğimiz bir nedenle ailesine sırt çeviriyor. Daha çok patlama, kovalamaca ve bir de deniz altı göreceğimiz filmin yedi dakikalık özetine haberin üstünden ulaşabilir, yeni filmin fragmanını ise haberin devamında izleyebilirsiniz.

VİDEO