reklamı kapat

POPÜLER

HoloVit hologram teknolojisini salonunuza getiriyor [Video]

Bilim kurgu filmlerindeki holografik görüntü ekranlarını artık salonunuzda kullanabilirsiniz. HoloVit Kickstarter projesi kişisel holografik ekran deneyimi sunuyor.

HoloVit, TV, dizüstü bilgisayar, tablet gibi ekran ışık kaynağından gelen videoyu holograma çeviren bir yansıtıcı olarak tanıtılıyor. Kickstarter projesi olan HoloVit, beraberinde kullanılacak cihaza uygun olacak şekilde üç farklı boyutta üretiliyor. Farklı ve keyifli bir deneyimi salonunuza getirmeyi amaçlayan HoloVit için yaklaşık bin kadar videoyu da kullanıcılar için sunan ekip, teknolojiyi daha da ilgi çekici hale getirmek için Google Play ve App Store’da yer alan Hologram Battle isimli bir holografik oyun geliştirmeyi de ihmal etmemiş.

Aynı zamanda ekibin kullanıcıların kendi holografik videolarını kaydedip izleyebileceği, hatta Facebook ve Instagram gibi sosyal medya araçlarıyla paylaşabileceği bir prototip üzerine çalıştıklarını da belirtelim. Kickstarter’da hedeflediği bağışa ulaşan HoloVit’in boyutlarına göre fiyatı 100, 140 ve 250 dolar olarak değişiyor. Cihazın resmi sitesine buradan ulaşabilir, Kickstarter sayfasından ise destek olup kendi hologram ekranınızı satın alabilirsiniz.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“HoloVit hologram teknolojisini salonunuza getiriyor [Video]” için 2 cevap

  1. Fatih Öncel dedi ki:

    Tutmaz sadece yansıtılan taraftan yüzeye bakınca yüzeyde görüntü oluşturuyor. Buna gerçek anlamda hologram denmez bir nevi 3D gibi birşey. Kelime oyununa gerek yok. Havaya yazılamadıkça o hologram olmaz.

  2. normal tvyi hologram olarak izleyebiliyormuyuz.