reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8
iPhone 8

HomePod’un kodlarında iPhone 8’e ait yeni detaylar ortaya çıktı

01 Ağustos 2017

Apple’ın yeni kablosuz hoparlörü HomePod’da iPhone 8 ile ilgili çeşitli kodların olduğunu dün sizlere aktarmıştık. Steve Troughton-Smith isimli bir geliştirici HomePod’un yazılımında (firmware), iPhone 8’in özellikleriyle ilgili bilgiler keşfetmişti.

Smith, iPhone 8’de kızılötesi sensörlü bir ön kameranın yer alacağını ve bu kameranın yüz tanıma sistemine destek vereceğini belirtmişti. FaceDetect olarak adlandırılan kodların BiometricKit’in içerisinde yer aldığını söyleyen Smith, iPhone 8’in şu anda “D22” veya “Pearl” kod adıyla anıldığını ifade etmişti. Smith bu açıklamalarının üzerinden çok geçmeden iPhone 8 ile ilgili yeni detaylar paylaştı. Smith’in Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamalara göre iPhone 8’de parmak izi sensörü yer almayacak.

İlk iPhone 8’e ait söylentilerde telefonda parmak izi sensörünün ana ekrana entegre edileceği belirtilmişti. Apple’ın üretimde yaşadığı sorundan ötürü yeni telefonunda Touch ID teknolojisine destek vermesi beklenmiyor. Son bilgilere göre Apple, iPhone 8’de güvenlik işlemi için Touch ID yerine yeni bir yüz tanıma sisteminden yararlanacak. Uçtan uca bir ekran deneyimi yaşatacağı belirtilen çerçevesiz ekranlı iPhone 8’de piyasadaki Android’li telefonlarda olduğu gibi dokun-uyandır özelliğinin olacağı belirtiliyor. Smith bununla birlikte durum çubuğu tasarımının da eski tasarıma kıyasla çok daha güçlü görüneceğini ve hatta bunun etkişelimli olabileceğini de ifade ediyor. Smith tüm bunlarla birlikte ön kameranın derinlik algılama yeteneğine de sahip olacağını söylüyor. Eylül ayında tanıtılmasını beklediğimiz iPhone 8’in ekran çözünürlüğünün de 2.436 x 1.125 piksel olacağı dile getiriliyor. Yurt dışında başlangıç satış fiyatı 1.100 dolar olacağı konuşulan iPhone 8 ile ilgili yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İLGİLİ HABERLER