reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 8’in tasarımından yeni detaylar

2017 yılının ortalarına yaklaşmaya başladığımız bu dönemde iPhone 8 ile ilgili bilgiler adeta yağmur gibi yağıyor. Bu bilgilerin arasından hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu ayırt etmekse hiç kolay olmuyor. iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen bu yeni çizimde cihazın arka yüzünde nelerin bulunacağı konusunda yeni detaylar gün yüzüne çıkıyor. 

Twitter’da yaptığı sızıntı haberleriyle adından söz ettiren ünlü hesap OnLeaks’in paylaştığı görselde iPhone 8’in arka kısmının nasıl görüneceğine net bir şekilde göz atma fırsatı yakalıyoruz. Çizimde daha önce de bilindiği üzere dikey olarak konumlandırılmış çift kameraya yer veriliyor. Çift kameranın orta kısmında ise LED flaşa yer verildiği görülüyor. Daha önce arka tarafta olma ihtimali üzerinde durulan Touch ID’nin arka kısımda yer almaması rahat bir nefes aldırıyor. Eğer çizim doğruysa iPhone 8’in parmak izi okuyucusunun ya ekran üzerinde olması ya da yerini tamamen yüz okuyucu sisteme bırakması gerekiyor.


Orta kısımlara doğru baktığımızda boş bir alan dikkatimizi çekiyor. Büyük bir yer kaplayan bu alanın daha önce iddia edildiği üzere iPhone 8’in kablosuz şarj teknolojisinin bulunacağı yer olduğu düşünülüyor. Şimdilik gerçek olup olmadığı hakkında net bir şeyler söylemenin mümkün olmadığı çizime hemen yukarıdan göz atabilirsiniz.