reklamı kapat

POPÜLER

Vultus

Honda’dan Batbike’ı andıran tasarım: NM4 Vultus

Honda‘nın konsept tasarım gibi görünen yeni motosikleti NM4 Vultus, Batbike’a benziyor desek çok da yanlış olmaz. “Japanimation” olarak anılan anime ve mangalardaki fütüristik modellerden ilham alan bu araç, Batman filmlerinden fırlamış gibi duran simsiyah gövdesiyle sürücüleri retro meraklısı Harley-Davidson kalabalığından ayıracak.

Vultus
Honda’nın başlangıç seviyesi/şehir içi sürücülere yönelik olarak ürettiği NC ve CTX serilerinin devamı niteliğindeki Vultus, likit soğutmalı yatay P-twin motora sahip. Hacmi diğer modellerdeki 670 cc’den 745 cc’ye çıkarılan motor 54 beygir gücü ve yaklaşık 68 nM tork vadediyor. Teknik özellikler dudak uçuklatacak türden olmasa da, 200 beygir gücünde motora ihtiyacı olmayan şehir içi kullanıcılar için gayet uygun bir performans sunuyor.
Vultus
Latincede görünüm veya yüz ifadesi anlamına gelen Vultus, 6 vitesli otomatik şanzımanın yanı sıra sürüş sırasında maksimum kontrol için düğmeli manuel vites geçişi de sunuyor. LCD vites ve takometre göstergelerinin iki tarafına simetrik olarak yerleştirilmiş iki ekranda ise diğer göstergeler bulunuyor. LCD ekran için 25 renk seçeneği arasından seçim yaparak göstergenin genel görünümünü ruh halinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Arka kısımda ve aynaların üzerinde bulunan LED ışıklar da Vultus’un çarpıcılığını artırıyor. Ön kısmın altında, solda ve sağda olmak üzere üç adet depolama alanı bulunan araçta 12 V’luk adaptör de var. Vultus ayrıca ayak ve sırt desteğiyle rahat bir sürüş de vadediyor.

Yaşları 20 ila 30 arasında değişen bir grup tasarımcının tamamen kendi istekleri doğrultusunda tasarladığı Vultus ile Honda’nın genç motosiklet tutkunlarını çekme konusunda ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek.

YORUMLAR