reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Huawei Honor 10

Honor 10’a kamera ve GPU Turbo güncellemesi geliyor

Honor’ın en yeni amiral gemisi cep telefonu Honor 10’a kamera ve GPU Turbo güncellemesi geliyor. 3 Ağustos’tan itibaren telefona gelecek olan yeni güncellemeyle mobil oyunlarda performans artışı ve kamerada iyileştirmeler hayata geçirilecek.

Advertisement

Honor 10, temmuz ayında Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni amiral gemisi modele gelecek olan güncelleme ile iki yeni özelliğe kavuşuyor. Birincisi kameraya eklenecek Otomatik Titreşim Engelleme – Automatic Image Stabilization (AIS) özelliği sayesinde çok daha net ve keskin fotoğraf ve videolar çekilebilecek. Fotoğraf ve videolarda daha fazla netlik ve daha kolay titreşim engelleme sunacak olan Otomatik Titreşim Engelleme özelliği, yapay zeka teknolojisi ile entegre çalışıp çekimlerde yardımcı olacak.

Güncelleme ile gelen ikinci özellik ise GPU Turbo. Honor 10 modeline 3 Ağustos tarihinde gelecek olan güncelleme ile GPU Turbo özelliği aktif hale geliyor. Devrim niteliğinde geliştirilen, donanım-yazılım entegrasyonlu grafik işlem hızlandırma teknolojisi GPU Turbo, alt katman sistemindeki geleneksel grafik işlem çerçevesini yeniden düzenleyerek kullanıcı deneyimine fark edilir katkılar sunuyor. GPU Turbo, grafik işlem verimliliğini yüzde 60 artırırken SoC (System on Chip) enerji tüketimini yüzde 30 azaltıyor. Bu sayede, akıllı telefon performansı ile enerji tüketimi arasındaki denge sağlanmış oluyor. Böylece, daha fazla görüntü işleme kabiliyetine sahip olan Honor cihazları, GPU Turbo ile olağanüstü görüntü kalitesi sağlarken batarya verimli kullanacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili Video

Telefonun resmi tanıtım videosu