reklamı kapat

POPÜLER

Honor X9B LOG Tasarım

HONOR, dört katmanlı yapay zeka mimarisini tanıttı

Türkiye’de uzun zamandır yer alan markalardan HONOR, Avrupa’nın en büyük teknoloji ve inovasyon etkinliklerinden biri olan VivaTech’e katıldı.

Burada firmanın özellikle yapay zeka duyuruları dikkat çekti, bu konuda şunlar aktarıldıAçılış konuşması sırasında HONOR, Dört Katmanlı Yapay Zeka Mimarisini anlattı ve yapay zekayı MagicOS’a entegre etmeye yönelik stratejisini açıkladı. Bu Dört Katmanlı Mimari farklı katmanlardan medyana geliyor. En temel katmanda, cihazlar Arası ve İşletim Sistemleri Arası Yapay Zeka, cihazlar ve işletim sistemleri arasında bilgi işlem gücü ve hizmetlerin paylaşılmasına olanak tanıyan açık bir ekosistemin temelini oluşturuyor. Bu temel üzerine inşa edilen Platform düzeyindeki yapay zeka katmanı, kişiselleştirilmiş bir işletim sistemi sağlayarak amaç tabanlı insan-bilgisayar etkileşimine ve kişiselleştirilmiş kaynak tahsisine olanak tanıyor. Üçüncü katmanda ise, uygulama düzeyindeki yapay zeka, kullanıcı deneyimlerine devrim yaratacak yenilikçi ve üretken bir hizmet sunuyor. Son olarak en üstte yer alan Bulut-Yapay Zeka katmanı, kullanıcılara büyük bulut hizmetlerine kolay erişim sağlarken gizliliklerini koruyarak, bütünsel ve geleceğe dönük bir deneyim yaratıyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MagicOS 8.0’ın bir parçası olan Magic Portal, kullanıcı davranışlarını anlayan ve karmaşık görevleri tek adımlı süreçlere dönüştüren ilk amaca dayalı kullanıcı arayüzü. Şu anda Magic Portal, seyahat, üretkenlik, mesajlaşma, aratma, eğlence, alışveriş ve sosyal medya dahil olmak üzere yedi senaryoda en iyi 100 uygulamayı destekliyor ve gelecekte daha kusursuz yapay zeka deneyimleri sağlamak için kullanım senaryolarını geliştirmeyi planlıyor.

Şirket, Dört Katmanlı Mimarisinin parçası olarak HONOR’un Dört Katmanlı Mimarisiyle beraber Google Cloud tarafından desteklenen son teknoloji Gen-AI deneyimlerini yakında çıkacak akıllı telefonlarına entegre ederek, gelişmiş gizlilik koruması ile kullanıcılara yeni bir zeka ve yenilik düzeyi sunmayı vadediyor.”

Ayrıca şirket, Google Cloud ve üretken yapay zekanın telefonların içinde birleşmesiyle oluşacak heyecan verici olanakları duyurdu. Şirketin CEO’su George Zhao “HONOR cihazlarında, yapay zekanın kişiselleştirme, sezgisellik ve gizlilik korumasının gücünü birleştirerek, herkesin yapay zekanın tüm potansiyelini güvenli ve emniyetli bir şekilde ortaya çıkarabileceğine inanıyoruz. Bu hibrit yaklaşımın potansiyelini ortaya çıkarmak ve kullanıcılarımıza daha da kusursuz AI deneyimleri sunmak için Google Cloud’la ilerlemekten mutluluk duyuyoruz.” sözleriyle bu değerli iş birliği için duydukları heyecanı dile getirdi.

Etkinlikte HONOR ayrıca sektörün saygın uzmanlarından Dr. Justine Cassell’in de katıldığı kapsamlı bir panele ev sahipliği yaptı. Panelde çok modlu iletişimin geleceği tartışıldı ve bu entegrasyonun akıllı cihaz kullanıcıları için kolaylık ve gizlilik korumasını nasıl geliştirdiği vurgulandı. Zhao, panelde “Mobil cihazlar üzerindeki yapay zekalar bireyleri her zaman daha iyi destekliyor. Yapay zeka kişiselleştirilmiş öneriler sunarken, verileri cihazda tutarak kullanıcı gizliliğini de koruyor. Örneğin, HONOR’un Magic Portal tasarımı, kullanıcıların hizmet seçimi ve karar verme üzerinde kontrol sahibi olmalarını sağlıyor ve her zaman insanı merkezine alıyor.” sözleriyle HONOR için yapay zekanın önemini ve gelişimini vurguladı.

Dr. Justine Cassell çok modlu etkileşim konusunda şunları söyledi: “İnsanlar çok modlu yaşıyor. Güçlü akıllı telefonların yanı sıra yüzükler ve pimler gibi vücut üstü cihazların yükselişi, sözlü dili, jestler ve yüz ifadeleri gibi sözsüz mesajları ve konuşma tonlaması gibi paraverbal unsurları entegre eden yapay zeka konusunda artan bir konforu gösteriyor. Bu durum, telefonlarda çok modlu-duyarlı yapay zekanın benimseneceğini öngörüyor. Bir yapay zeka sistemine ne kadar çok modaliteyi dahil edebilirsek, o yapay zeka sistemiyle o kadar farklı türde insana yardımcı olabiliriz.”

George sözlerine; “HONOR’un tasarım felsefesi insan odaklıdır ve insan tüm cihazların merkezinde yer alır. Yapay zeka ile güçlendirilen cihazlar arası entegrasyon, gelecekte farklı cihazların benzersiz avantajlarını bir araya getirebilir. Bu yaklaşım, kullanıcı davranışlarını her bir cihazda ayrı ayrı öğrenmek yerine, makro düzeyde, birleşik bir şekilde kullanıcı amacının tanınmasına olanak tanıyarak özel öneriler ve tavsiyeler sunar.” devam etti.

HONOR haberleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Etkileyici görünen elektrikli motosiklet konsepti: Zero SR-X

https://log-com-tr.cdn.vidyome.com/embed/XD9NdeNMStu.html 

İLGİLİ HABERLER