reklamı kapat

POPÜLER

HP Pavilion dv3-2250et incelemesi

Üzerinde 13.3 inç HP LED BrightView geniş ekran bulunduran Pavilion dv3-2250et, maksimum 1366×768 piksel çözünürlüğe çıkarak HD görüntü desteği sağlıyor. 13.3 inç ekran boyutuna sahip olmasıyla, boyut sıkıntısı nedeniyle dizüstü bilgisayarını yanında taşımakta zorlanan kullanıcıların imdadına yetişeceğini düşündüğümüz Pavilion dv3-2250et, aynı zamanda üzerinde bulundurduğu konfigürasyonuyla iyi performans göstermesi nedeniyle de kolaylık sunuyor.

İŞLEMELİ ŞIK TASARIM
Lacivert rengiyle ve hem ekran kapağında, hem de iç zemininde işlemeli bir tasarımı benimsemesiyle şık bir tasarıma sahip olan cihaz, boyutunun beraberinde getirdiği avantajı ile de tok bir görüntü sunuyor. Elbette buna biraz da cihazın kalınlığının etkide bulunduğunu söylememiz gerek. 31.8 ila 35.3 mm arasında değişen kalınlığı ile pek ince olduğunu söyleyemeyeceğimiz Pavilion dv3-2250et, 2.13 kilogramlık ağırlığıyla da pek hafif sayılmaz. Cihaz çalışır durumda olduğu zamanlarda kapağı üzerinde bulundurduğu HP logosunun ışıklandırılmasıyla tasarımını güçlendirdiği gibi, bağlantılarının bulunduğu sağ ve sol tarafında parlak alüminyum malzemenin kullanılmış olmasıyla da şıklığını arttırıyor. Cihazın genelinde kullanılmış olan parlak malzeme, izlerini klavye bölgesinde de gösteriyor. Rahat bir kullanım alanı sağlayan klavye bölgesi, böylece cihazın sahip olduğu genel tasarımdan kopmayarak bütünleştirici bir rol oynuyor. Klavyenin üst tarafında bulunan ışıklandırılmış dokunmatik tuş takımı ve gövdenin alt tarafındaki touchpad’i üzerinde de yer verdiği işlemeli tasarımıyla cihazın göz aldığını söyleyelim. Ancak dokunmatik tuş takımı alanına yalnızca ses seviyesini belirleyebileceğiniz kısayolların konumlandırılmasından daha fazlasına yer verilmiş olması, kullanıma çeşitlilik katabileceği düşüncesindeyiz. Hemen bu alanın etrafında yer alan Altec Lansing hoparlörlerin ses kalitesinin de tatmin edici ölçüde olduğunu belirtelim. Cihazın sahip olduğu bağlantılara baktığımızda ise, pek çok bağlantı desteğinin bir arada olduğunu görüyoruz. HDMI, eSATA, VGA ve kart okuyucusuna sağ ve sol tarafta yer verilen cihazda, ayrıca 2 adet USB girişi bulunuyor. Cihazın ön tarafında ise hoparlör ve mikrofon girişleri ile kızılötesi alıcı da bulunuyor. Cihazın sağ tarafındaki slot içinde bulunan mini uzaktan kumanda ile Pavilion dv3-2250et’yi kontrol edebilmenizi sağlamak üzere konumlandırılmış olan kızılötesi alıcı, bu sayede daha etkileşimli bir kullanım sağlamak isteyen kullanıcılara hitap ediyor.

DURMAYIN, DOKUNUN!
Canlı görüntüler elde edebilmenizi sağlamak ve bunun yanında enerjiyi etkin bir şekilde kullanabilmek üzere cıvasız, arkadan aydınlatmalı bir LED ekran sahibi olan Pavilion dv3-2250et, çoklu dokunmatik teknolojisini başarılı bir şekilde kullanıyor. Hassasiyetliyle rahat bir kullanım sunan ekran, masaüstünde bulundurduğu sanal klavye uygulamasıyla da başarı gösteriyor. Böylece tüm işlerinizi fiziksel klavye ve fareyi kullanarak gerçekleştirmenin yanında, sadece ekran üzerine dokunarak da halledebiliyorsunuz. Ayrıca yine masaüstünde görebileceğiniz Dock arabirimi ile kısayollarınıza etkin bir biçimde ulaşabilirsiniz. Yine bu alan üzerinden ulaşabileceğiniz TouchSmart arayüzü ile ekrana dokunma keyfini tam olarak yaşamanıza izin veren Pavilion dv3-2250et, bu alan üzerinden multimedya uygulamalarını ‘dokunarak’ kullanabilmenizi mümkün kılıyor. Az önce bahsettiğimiz mini uzaktan kumanda ile ulaşabileceğiniz ve müzikten fotoğrafa, videodan oyunlara kadar pek çok multimedya uygulamasını kullanabileceğiniz Windows Media Center ile keyifli anlar vadeden Pavilion dv3-2250et, aynı zamanda yine bu alanı elbette dokunarak kullanmanıza da imkan tanıyor.

SİSTEM BİLGİSİ
Üzerinde 2.20 GHz hızında Intel Core 2 Duo T6600 işlemci bulunduran Pavilion dv3-2250et, ayrıca her ne kadar ekran kartı klasmanları arasında üçüncü sınıfta bulunsa da, bellek hızıyla iyi performans almanızı sağlayabilen Nvidia GeForce G 105M ekran kartının sahibi. 512 MB hızında çalışan ekran kartı, gerektiği takdirde 2302 MB değerine ulaşabiliyor. 4 GB DDR2 belleği ile de işlem yapma kapasitesini arttıran Pavilion dv3-2250et, 320 GB’lık sabit disk alanı sunuyor. Pavilion dv3-2250et ile günümüz oyunlarından maksimum konfigürasyon değerleriyle başarım elde etmek her ne kadar güç olsa da, yine de bazı görüntü detaylarından feragat ederek oyun keyfini doyasıya yaşayabiliyorsunuz.

IŞIKLANDIRILMALI LOGO
hp-pavilion-dv3-2250et-1Pavilion dv3-2250et’nin ışıklandırmalı logosu şıklığını artırıyor

OPTİK SÜRÜCÜhp-pavilion-dv3-2250et-2Cihazın optik sürücüsüne sol tarafta yer verilmiş

BAĞLANTILARhp-pavilion-dv3-2250et-32 adet USB’nin bulunduğu cihazda HDMI bağlantısı da var

DOKUNMATİK EKRAN
hp-pavilion-dv3-2250et-413.3 inç genişliğindeki ekran çoklu dokunmatik özelliği destekliyor

TOUCHPAD ALANI
hp-pavilion-dv3-2250et-5
İşlemeli tasarımıyla touchpad’in kullanımı başarılı

KONFORLU KLAVYEhp-pavilion-dv3-2250et-6Cihazın klavyesi genişliğiyle rahat bir kullanım sunuyor

PUANLAMA
-4YILDIZ-

ARTILAR
Başarılı tasarım, ekranın hassasiyet başarısı, kullanışlı sanal klavye, sistem özellikleri.

EKSİLER
Ağırlığı, 2 USB bağlantısı sunması ve dokunmatik tuş takımının yalnızca ses kısayolları ile sınırlandırılmış olması.

SONUÇ
Şık tasarımının yanı sıra sahip olduğu çoklu dokunma teknolojisi destekli 13.3 inç genişliğindeki LED ekranıyla kullanım kolaylığı ve estetiği bir arada sunan Pavilion dv3-2250et, sistem özellikleriyle de başarı gösteriyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

İşlemci
• Intel Core 2 Duo T6600 2.20 GHz

Ekran
• 13.3 inç HP LED BrightView (1366×768)

Ekran Kartı

• Nvidia GeForce G 105M 512 MB DDR2

Bellek
• 4 GB DDR2

Sabit Disk

• 320 GB

Optik Sürücü

• DVD Multi Recorder

Bağlantılar
• HDMI, eSATA, USB (2 adet), Ethernet
• VGA, kart okuyucu, kızılötesi, kamera

Ses Çıkışı
• Altec Lansing hoparlörler

Pil
• 6 hücreli Lityum-İyon

Boyutlar

• 327 mm x 221 mm x 31.8 – 35.3 mm

Ağırlık

• 2.13 kilogram

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

Yorumlar kapatıldı.