reklamı kapat

POPÜLER

HTC Desire 601

HTC Desire 601 incelemesi

HTC’nin sade bir tasarım anlayışıyla geliştirdiği yeni orta sınıf telefonu Desire 601, etkileyici özellikleri ve cep yakmayan fiyatıyla pazara yeni bir soluk getiriyor

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü One modeliyle gerek tasarım gerekse performans anlamında büyük bir başarıya imza atan HTC, önümüzdeki ay tanıtılacağı konuşulan M8 kod adlı telefonla bu başarısını sürdürmek istiyor. Tayvanlı şirket, üst düzey telefonlar haricinde orta seviye kullanıcılar için geliştirdiği telefonları da bir bir pazara sürüyor.
HTC Desire 601
Bu telefonların son üyesi Desire 601. Telefonun performansından önce cihazın tasarımından bahsedelim. HTC, tasarım olarak One’ı andıran Desire 601’in gövdesinde plastik kaplı plastik malzeme tercihinde bulunmuş. Bu malzeme görüntü itibarıyla alüminyum gövdeli HTC One kadar güzel ve lüks bir ürün imajı vermese de kullanılabilirlik açısından Desire 601 eldeyken, One’a kıyasla daha konforlu bir deneyim sunuyor. Ekranın hemen alt kısmında iki adet dokunmaya duyarlı Android tuş yer alıyor. HTC logosunun sağında bulunan tuş ana sayfaya gitmeye ve iki kere tıklandığında açık uygulamaları göstermeye, solundaki tuş ise geri dönmeye imkan sağlıyor. Telefonun 960×540 piksel çözünürlüklü ekranının piksel yoğunluk değeri yaklaşık 245 ppi. Ekran çözünürlük değerinin düşük olması sizin için problem olmasın. Çünkü HTC Desire 601’de internet sayfaları, fotoğraflar ve videolar tahmin edecek kadar güzel gözüküyor. İzlediğimiz videolardaki ve dinlediğimiz müziklerdeki kaliteli sesler gerçekten dinlemeye değer. Telefon, kaliteli sesi stereo desteği sunan BoomSound hoparlörlere borçlu.