reklamı kapat

POPÜLER

HTC Desire 610 İncelemesi

HTC’nin orta segmente yönelik akıllı telefonu Desire 601’in daha geliştirilmiş versiyonu olarak piyasaya bu ay sürülen Desire 610, ilk olarak geçtiğimiz şubat ayında Desire 816 ile birlikte tanıtılmıştı. BoomSound, HD görüntü ve yüksek performans vadeden 610’un verdiği sözleri tutup tutamadığını titizlikle inceledik.

610_05
HTC ONE KADAR SADE AMA DAHA RENKLİ
Kısmen mat plastikten yapılan kasası, 4,7 inçlik ekranı ve BoomSound’lu çift hoparlör yerleşimiyle 610, minimal ve eğlenceli bir tasarıma sahip. HTC’nin üst segmente yönelik modellerindeki alüminyum kasayı gözümüz arasa da, 610’un kasası, mat plastikten yapılan ön ve yan kısımları sayesinde kimi üreticilerin üst seviye telefonlarla sunduğu parlak plastik kasalardan çok daha lüks bir his veriyor.

2040 mAh gücündeki tümleşik lityum-polimer pille çalışan cihazın arka kapağı açılmıyor, SIM kart ve microSD kart girişleri için cihazın sol kenarında iki yuva bulunuyor. Sağ tarafta ses ve zoom işlevlerini gerçekleştiren tuşlar, üst kısımda ise açma-kapama düğmesi bulunuyor.

HTC’nin rakiplerine fark attığı yönlerden biri olan BoomSound destekli iki hoparlör, ön kısımda ekranın üstüne ve altına yerleştirilmiş, böylece stereo ses sağlayan hoparlör düzeni aynı zamanda şık bir tasarım detayı haline gelmiş. Renk renk seçeneklerle gelen Desire 610, hitap ettiği seviye ve HTC’nin çizgisi göz önünde bulundurulduğunda tasarımdan iyi bir not alıyor.

YORUMLAR