reklamı kapat

POPÜLER

HTC Incredible S incelemesi

Barselona’da düzenlenen Dünya Mobil Kongresi etkinliğinde tanıtılan yeni modellerden olan HTC Incredible S, bir önceki modelin güncellenmiş hali. İnce, büyük dokunmatik ekranlı bir mobil iletişim ve eğlence cihazı olan Incredible S, ileri seviye kullanıcıları dahi memnun edecek güçlü bir ürün. Cihazın üzerinde 4 inç büyüklüğünde kapasitif dokunmatik bir ekran bulunuyor. Gorilla Glass teknolojisiyle güçlendirilen ekran dayanıklılık anlamında mevcut en başarılı ekranlardan. Oldukça yüksek çözünürlük sunan ekran, başarılı HTC Sense arayüzü ile birlikte hoş bir görüntü ve rahat bir kullanım sunuyor. Android işletim sistemiyle çalışan cihazın ana kontrol tuşları ekranın hemen altına yerleştirilmiş. Bu tuşlar da ekran gibi dokunmatik olarak tasarlanmış. Dokunmatik tuşlar cihaz yan olarak tutulduğunda yön değiştiriyor. Aydınlatılmadığında görünmeyerek cihazı sade kılsa da dokunmatik tuşların bu modelden bağımsız genel anlamda kusursuz bir rahatlık sunmadığını düşünüyoruz. Sade görünümüyle şık bir ürün olan Incredible S’in sol yanında ses kontrol tuşları ve microUSB bağlantı noktası bulunuyor. Üstte ise güç düğmesiyle standart 3,5 mm kulaklık bağlantısı mevcut. Cihazın üzerinde başka hiçbir tuş ve bağlantı yok.

ANDROID VE HTC SENSE UI
Google tarafından geliştirilen Android işletim sisteminin 2.3 versiyonuyla çalışan Incredible S, HTC Sense arayüzüyle çalışıyor. Görsel ve kullanışlılık açısından mobil cihazlarda sunulan en başarılı giydirme arayüz olarak gördüğümüz Sense, firmaya farklı platformlarda aynı arayüzü sunma imkanı tanıyarak birçok yönden avantaj sağlıyor. HTC Sense arayüzünde toplam yedi adet ekran bulunuyor. Bu ekranlarda parmağınızı kullanarak pratik bir şekilde gezebiliyorsunuz. Yine widget uygulamaları, kısayollar ile bu sayfaları kişiselleştirebiliyorsunuz. Sense arayüzünün bu konudaki artısı sunduğu hazır sahneler. Örneğin mesai saatlerinde dünya saati, iletişimde olduğunuz iş bağlantıları, finans bilgileri gibi içerikleri ön plana alırken, işten çıktığınızda sadece sahne değiştirerek, Twitter, Facebook, müzik gibi daha eğlenceli içeriklere geçiş yapabiliyorsunuz. Standart Android widget uygulamalarının yanı sıra HTC tarafından sunulan çok daha başarılı uygulamalar da mevcut.

GÜÇLÜ DONANIM
HTC Incredible S, 1 GHz hızında işlemci ve 768 MB RAM bellek ile çalışıyor. Adreno grafik hızlandırıcı işlemci ise oyunlar ve çok daha fazlası için görev yapmaya hazır. Cihaz 3G şebeke desteğinin yanı sıra hem indirme hem de gönderme destekli HSPA, Wi-Fi, DLNA ve Bluetooth kablosuz bağlantılarına sahip. Bu sayede istediğiniz an en hızlı yoldan internete erişebiliyorsunuz. Ayrıca Wi-Fi HotSpot özelliği, cihazın mobil internet bağlantısının Wi-Fi üzerinden çevredeki cihazlara paylaştırılmasına imkan tanıyor. HTC Incredible S görüntüleme alanında da iddialı. 8 megapiksel çözünürlük sunan kamerasıyla yüksek kaliteli fotoğrafın yanı sıra 30 kare/sn değeriyle 720p HD video çekimi de yapabiliyorsunuz. Android işletim sistemi, HTC uygulamaları ve zengin bağlantı seçenekleri sayesinde yaptığınız çekimleri kolayca paylaşabiliyorsunuz. Başarılı bir kamera arayüzüne sahip olan Incredible S, fiziki bir kamera tuşuna sahip değil. iPhone’dan cesaret mi alıyorlar bilemiyoruz fakat çift kademeli fiziki kamera tuşunun çekim sırasında çok daha pratik olduğu açık. Android kamera uygulamasının rakiplerine göre avantajlı özellikleri mevcut. Bunlara en iyi örnek hazır efektler. iPhone için geliştirilen Instagram, Toy Camera gibi uygulamalarla kullanabileceğiniz efektler HTC Incredible S üzerinde standart olarak sunuluyor. Cihazda entegre A-GPS modülü ve dijital pusula bulunuyor. Bu sayede navigasyon, konum tabanlı ve artırılmış gerçeklik uygulamalarından sorunsuzca yararlanabiliyorsunuz. Cihazla birlikte oldukça fazla yararlı uygulama yüklü halde geliyor. Daha fazla içerik için Android Market, HTC Hub, Peep (Twitter), Places, QuickOffice, News & Weather ve ses tanımlamak için SoundHound bunlar arasında dikkate değer olanlar. Android işletim sisteminin verdiği avantajla Haritalar’dan Google Talk’a kadar hemen her Google servisini sorunsuzca ve başka hiçbir platformda olmadığı kadar zengin bir biçimde kullanabiliyorsunuz. Gelişmiş donanımı ve şık tasarımıyla göz dolduran HTC Incredible S, yüksek performansı sayesinde ileri seviye kullanıcıları dahi tatmin edecek güçte bir mobil iletişim ve eğlence cihazı. Apple ile birlikte GPS ile cihaz bulma, gelişmiş e-posta ve benzeri servisleri en iyi şekilde sunan HTC, bu modeliyle de pazara yeni bir alternatif kazandırmış oluyor. Yüksek çözünürlüklü S-LCD ekranı üzerinde SRS Wow HD ses geliştirme özelliği sayesinde video izlemek de büyük keyif. Cihaz DivX ve XviD formatlarını da varsayılan olarak destekliyor.

► Detaylar sayfa 2‘de

İLGİLİ HABERLER