reklamı kapat

POPÜLER

HTC yorumlarından ötürü Tayvan’da Samsung’a soruşturma açıldı

Galaxy S4‘ü piyasaya sürmeye hazırlanan Samsung‘un başı yine rekabet kurallarıyla derde girdi. Bu defa Samsung, üniversite öğrencilerine ücret karşılığı Tayvanlı üretici HTC‘nin ürünlerine negatif yorumlar yazdırmakla suçlanıyor. Güney Koreli şirket soruşturma sonunda suçlu bulunursa 835 bin dolarlık ceza ödemek zorunda kalacak.

Yabancı haber kaynaklarında yer alan bilgilere göre Tayvan’ın Adil Ticaret Komisyonu yetkilileri peş peşe gelen şikayetler üzerine bir soruşturma başlattı. Öte yandan yerli bir web sitesi, Samsung’un, internet sitelerinde HTC’yi eleştirmeleri ve Samsung’u övmeleri karşılığında öğrencilere para verdiğine dair belgeler yayınladı. Konu hakkında soruşturma devam ediyor. Sonlandığında Samsung suçlu bulunursa 25 milyon Tayvan doları (835 bin dolar) ceza ödeyecek.

Samsung Tayvan‘ın Facebook sayfasında tüm pazarlama aktivitelerinin askıya alındığı yazıldı. Şirketten yapılan açıklamada ise şeffaflık ve dürüstlük üzerine kurulu olan şirket felsefesinin temel prensipleri olduğu ve bahsi geçen talihsiz olayın, bu prensiplerin eksik yorumlanması ile meydana geldiği ifade edilirken bu tip durumların tekrarlanmaması için çalışanlara eğitim verileceği belirtiliyor.