reklamı kapat

POPÜLER

Huawei: Akıllı telefonlarda 4K ekrana gerek yok

Son çeyrekte açıklanan rakamlara göre 75 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiren ve dünyanın en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olan Huawei’nin mobil tarafının patronu  Kevin Ho, 4K ekranlar ile ilgili dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

Trusted Reviews internet sitesine konuşan Kevin Ho, akıllı telefonlarda 4K ekran kullanmanın gereksiz olduğunu ve uğraşmaya değmeyeceğini dile getirdi. Akıllı telefonların halihazırda yeterince yüksek çözünürlükte ekranlara sahip olduklarına değinen Ho, yalnızca pazarlama amaçlı olarak piksel sayısını artırmanın hiçbir işe yaramadığını ve zaten insan gözünün de bu çözünürlüğü ayırt edemediğini belirtti. Yüksek çözünürlüğün pil konusunda da sorun yarattığını söyleyen Kevin Ho, günümüzdeki akıllı telefon kullanıcılarının önceliğinin pil olduğunu ve bir günü rahatlıkla tamamlayabilen cihazlar istediklerini açıkladı.

Huawei‘nin yetkili isminin söylediklerine bakılırsa 4K ekranlı akıllı telefonları yakın zamanlarda göremeyeceğiz. Yani en azından Huawei’nin böyle bir niyeti yok gibi görünüyor. Kevin Ho’nun açıklamalarının ise oldukça mantıklı ve sağlam temellere dayandığını söylemek gerekiyor.

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Huawei: Akıllı telefonlarda 4K ekrana gerek yok” için 6 cevap

 1. rüzgar dedi ki:

  Aynen katılıyorum bu arkadaşa

 2. alp dedi ki:

  full hd ekran yeterli…

 3. akincansenol dedi ki:

  Adam haklı beyler, en az 11″den büyük ekranda olmalı ki 11″ bile çok küçük kalır 4K için

 4. Umut Yılmaz dedi ki:

  bir cep telefonun sınırlarının çıkabileceği en son raddeye geldik 6″ ten daha büyüğü cebe girmez zaten. Çözünürlüğü göz göre göre arttırmak maliyeti arttırmak, pili yemek, ekran kırılsa tamir maliyetini yükseltmekten başka bir işe yaramaz. full hd ekran yeterli hadi taş çatlasın 2k zaten full hd ve 2k arasında bile farkı anlamak için burun dibine getirip bakmak gerek.

 5. Ersan YILDIZ dedi ki:

  Ben de katılıyorum. 4k ekran yerine, pil süresini uzatacak teknolojiler üzerinde yoğunlaşmalilar bence.

 6. ramazan dedi ki:

  gerçekten telefon ve tabletlere full hd yeter artar bile ,asıl 4k teknolojisi tv ve uydu alıcılarda olmalı…