reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro

Huawei’den Apple ve Samsung’a dikkat çeken Mate 20 Pro göndermesi

Huawei, gelişmiş akıllı telefon modeli Mate 20 Pro için yaptığı yeni paylaşımla Apple ve Samsung’a dikkat çeken bir gönderme yapıyor.

Bu paylaşımın arkasında, İtalya Rekabet Kurumu’nun Apple ve Samsung’a telefonlarını planlı şekilde yavaşlattıkları gerekçesiyle verdiği ceza yer alıyor. Söylendiği kadarıyla kurum bu yavaşlatma işleminin “cihaz performansını belirgin bir şekilde azalttığını ve ciddi işlev sorunlarına yol açtığını” düşünüyor. Tüketicilerin bu nedenle kendilerini her yıl yeni telefon almak zorunda hissettiğini belirten kurum, bunu “adil olmayan ticari eylem” olarak nitelendiriyor. Huawei İngiltere tarafından yapılan aşağıdaki paylaşım ise, tam da buna bir gönderme yapıyor. Firma tüketiciler yeni modelleri alsın diye mevcut / eski telefonlarını kesinlikle yavaşlatmadıklarını belirtiyor. Burada “hızlı doğdu, hızlı kalacak” mottosuyla Mate 20 Pro modelini öne çıkaran firma, cihazıyla oldukça iddialı görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro hakkında bilinmesi gerekenler diğer detaylar

6,39 inç boyutunda 3210×1440 piksel AMOLED ekran üzerine kurulan telefon, bu ekranda geniş bir çentik taşıyor. Kutusundan Android 9.0 üzerinde çalışan EMUI 9.0 ile çıkan model, gücünü Kirin 980 işlemci ve 6 GB RAM’den alıyor. Tam 4.200 mAh kapasitesinde pili bulunan telefon, kablo üzerinden 40W, kablosuz olarak 15W hızlı şarj ile destekliyor. Yapılan testlerin gösterdiği kadarıyla modelin dev pili sıfırdan yüzde 100 doluluğa “kablo üzerinden” sadece 68 dakikada ulaşıyor.

İlginizi Çekebilir

Modelin resmi tanıtım videosu