reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro ve Mate 20’nin sektörde bir ilke imza attığı özellikler

Huawei’nin yeni akıllı telefonları Huawei Mate 20 Pro ve Mate 20, sektörün en yenilikçi modelleri arasında yer alıyor. Peki modeller sektörde hangi ilklere imza atıyor?

Huawei Mate 20 Pro ve Mate 20, beraberinde gelen Mate 20 X ve Mate 20 RS Porsche Design ile gündemden düşmüyor. Özellikle Android dünyası için büyük önem arz eden telefonlar, kullanıcılardan çok iyi geri dönüşler alıyor. Yeni modellerin bu kadar öne çıkmasının arkasında tasarımdan çok sektörde bir ilke imza attıkları özellikler yer alıyor. Bunlara baktığımız zaman iki model de sektörde Cat. 21 LTE desteğini veren ilk modeller konumunda bulunuyor. Bu sayede 1.4 Gbps hıza kadar çıkabilen modeller, geleceğe yönelik sağlam bir seçenek ortaya koyuyor. Android dünyasında Kirin 980 ile 7 nm dönemini başlatan telefonlar, performansıyla göz dolduruyor. Şu an 7 nm işlemciye sahip Mate 20 ailesi dışında başka bir Android telefon satışta bulunmuyor. Sadece Apple tarafında yeni iPhone Xs ve iPhone Xs 7 nm A12 Bionic işlemciyle geliyor. 7nm hattından çıkacak Snapdragon 855 içinse daha çok beklenmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mate 20 Pro ve Mate 20 çok dikkat çekiyor

Telefonlar pil konusunda da öne çıkıyor. Ancak burada sadece 4.200 mAh piliyle 4.000 mAh barajını geride bırakan Pro model bir ilke imza atıyor. Bu değerin “amiral gemisi” düzeyi için bir ilk olduğu söyleniyor. Pil tarafında başka bir ilk daha bulunuyor. Pro model 40W kablolu ve 15W kablosuz (Çift yönlü) şarj sistemiyle de sektörde bir ilke imza atıyor. Bu model biliyorsunuz Qi destekli telefonları arkasında kablosuz olarak şarj edebiliyor. Bu gerçekten çok ilginç bir detayı oluşturuyor.

İlgili Video

Modellerin resmi tanıtım videosu