reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 20 Pro Mate 20

Huawei Mate 20 Pro ve Mate 20, neden çok başarılı olacak?

Huawei Mate 20 Pro ve Mate 20, gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Çok merak edilen telefonlar, büyük bir başarının üzerinde oturuyor. Peki bunun arkasında tam olarak ne var?

Huawei Mate 20 Pro ve Mate 20 ile 16 Ekim tarihinde tanışacağız. Mate 20 Lite ile başlayan ailenin iki yeni üyesi, gerçekten çok merak ediliyor. Bu telefonlar hem zamanlası hem de teknik altyapısıyla büyük bir başarı örneği olacak izlenimi yaratıyor. Bunu arkasında ise ilk olarak performans konusu yer alıyor. İki telefon da güçlerini 7nm Kirin 980 işlemciden alıyor. Bu işlemci Apple A12 Bionic‘e yakın, Snapdragon 845′ten çok daha iyi performans ortaya koyuyor. Beklenen Snapdragon 855 (Şu an 8150 olarak geçiyor) işlemci modelinin ise ancak önümüzdeki yılın mart ayında kullanıma çıkacağı belirtiliyor. Bu da Mate 20 ailesine Android dünyası için tam 5 aylık bir performans liderliği getiriyor. Bu durum güçlü bir yeni telefon isteyen herkesin Huawei tarafına yöneleceğini gösteriyor. Ayrıca her iki telefonun da arkasında Leica imzalı üçlü kamera sistemi yer alıyor. P20 Pro’dan daha iyi görüntü kalitesine sahip olacak telefonlar, bu konuda da çok büyük bir başarıya / üstünlüğe hazırlanıyor. DxOMark’a göre halen en iyi akıllı telefon kamerası P20 Pro’da yer alıyor. Bunun daha da iyi hale getirilecek olması, Android tarafında P30 gelene kadar en iyi kameraların Mate 20 ailesinde olacağını gösteriyor. Artık telefon alırken kişiler ilk olarak kamera performansı bakıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 20 Pro ve Mate 20 her açıdan üst düzey cihazlar

Bunca güzel detayın karşılığı maalesef hiç de ucuz olmayacak. Avrupa pazarında 1.000 ve 800 euro seviyesinde satılacağı belirtilen telefonlar, yine de en iyi Android cihazı isteyen kişiler için uzunca bir süre tek seçenek halinde kalacak.

İlginizi Çekebilir

Üç arka kameralı Samsung Galaxy A7