reklamı kapat

POPÜLER

2019 Volkswagen Passat

“Çin aslanı” yenilendi; 2019 Volkswagen Passat “NMS” ile tanışın

Yerini aldığı jenerasyona göre önemli değişimleri beraberinde getiren 2019 Volkswagen Passat “NMS”, meraklılarının ilgisini çekecek.

Volkswagen‘in karşımıza çıkarttığı modellerini pazarlara göre farklı nitelikeler ve isimler üzerinden kullanıcılarla buluşturduğunu biliyoruz. Geçtiğimiz nisan ayı içerisinde Lavida Plus modeliyle Uzak Doğu merkezli olarak bunun güzel bir örneğini sergileyen marka, sahnenin asıl sahibini karşımıza çıkartmak içinse uzun bir süre beklememeyi tercih etti. Haziran ayı içerisinde ortaya çıkan ilk prototip görüntüleriyle değerlendirmesini yaptığımız 2019 Volkswagen Passat NMS, Çinli meraklıları için satışa hazır haliyle artık karşımıza duruyor. Özellikle sahip olduğu dış tasarım detaylarıyla Avrupa’daki kullanıcıların da beğenisini kazanacak potansiyel barındıran otomobil, yerini aldığı jenerasyona göre ebatsal olarak ciddi oranda ileriye taşınmış durumda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Öne çıkan özellikler

İlk olarak, bahsettiğimiz ebatsal değerleri incelemediğimizde; 4.933 milimetre uzunluk, 1.836 milimetrelik genişlik, 1.469 milimetre yükseklik ve 2.871 milimetre aks mesafesi karşımıza çıkıyor. Bu da uzunluk bazında bir önceki versiyona göre 60 birimlik iyileşme gerçekleştiği anlamına geliyor. Araç aynı zamanda halihazırda satışta olan Avrupalı Passat’a göre 80 milimetre daha iyi aks mesafesine sahip. Bunun en temel sebebiyse Çin’de station wagon gövde tipinin satışa sunulmayacak olması. Passat NMS’de yer alan motorlara baktığımızda ise ilk adımda 2.0 litrelik TSI makinenin 186 ve 220 PS güç konfügrasyonuyla tercih edilebileceğini görüyoruz. Kullanıcılar ileriki vadede 1,4 litrelik hibrit motoru 211 PS güç ve 400 Nm tork değerleriyle satın alabilme ayrıcalığına sahip olacak. Şimdilik fiyat bilgisi paylaşılmayan otomobilin Avrupa pazarında göreceğimiz modele ne denli yansıyacağını hep birlikte göreceğiz.